Проходження навчання з питань пожежної безпеки – нагальна необхідність

На тлі останніх подій, що пов’язані з виникненням пожеж, на яких загинула велика кількість людей, доречним буде підняти питання щодо забезпечення пожежної безпеки на підприємствах, установах та організаціях шляхом проведення організаційних заходів та забезпечення технічними засобами, спрямованими на запобігання пожежам, забезпечення безпеки людей, зниження можливих майнових втрат і зменшення негативних екологічних наслідків у разі їх виникнення, створення умов для успішного гасіння пожеж.

Діяльність із забезпечення пожежної безпеки є важливою складовою повсякденної діяльності посадових осіб і працівників підприємства.

Керівник підприємства повинен визначити обов’язки посадових осіб щодо забезпечення пожежної безпеки, призначити відповідальних за пожежну безпеку окремих будівель, споруд, приміщень, дільниць, технологічного та інженерного устаткування, а також за утримання й експлуатацію засобів протипожежного захисту. Для того, аби ці посадові особи, включаючи керівників, вміли і знали, яким чином на суб’єктах господарювання здійснювати заходи щодо забезпечення пожежної безпеки, необхідно пройти відповідне навчання, метою якого є ознайомлення цих осіб із нормативно-правовою базою щодо забезпечення пожежної безпеки на об’єкті, створення протипожежного режиму, розробка документації, порядку організації проведення інструктажів тощо. Посадові особи зокрема можуть: отримати загальні відомості про пожежі; ознайомитись із причинами їх виникнення; вивчити класи пожеж; ознайомитись із заходами пожежної безпеки на об’єкті, робочому місці та в побуті; вивчити дії на випадок пожежі; ознайомитись та відпрацювати документи з питань пожежної безпеки; вивчити вимоги щодо утримання території, будівель, споруд, шляхів евакуації; ознайомитись із пожежовибухонебезпечними властивостями речовин і матеріалів; ознайомитись із технічними засобами протипожежного захисту, в тому числі первинними засобами пожежогасіння; вивчити вимоги пожежної безпеки під час проведення вогневих робіт; дізнатись про відповідальність за порушення вимог пожежної безпеки та багато іншого.

Згідно п. 20, розділу ІІ Правил пожежної безпеки в Україні, що затверджені Наказом МВС України від 30 грудня 2014 року №1417, приступати до роботи особам, які не пройшли відповідне навчання, протипожежний інструктаж та перевірку знань з питань пожежної безпеки, забороняється.

Навчання посадових осіб підприємств, установ та організацій, які до початку виконання своїх обов’язків і періодично, один раз на три роки, зобов’язані проходити навчання з питань пожежної безпеки, здійснюється на територіальних курсах, у навчально-методичних центрах цивільного захисту та безпеки життєдіяльності або інших підприємствах, в установах та організаціях, що мають затверджені програми навчання з питань пожежної безпеки.

Окремо, працівники, яких приймають на роботу з підвищеною пожежною небезпекою, повинні пройти спеціальне навчання (пожежно-технічний мінімум) та підвищити рівень загальних пожежно-технічних знань, вивчити правила пожежної безпеки з урахуванням особливостей виробництва, ознайомитись із протипожежними заходами та діями у разі виникнення пожежі, оволодіти навичками використання наявних засобів пожежогасіння.

Здобуті знання, вміння та навички дадуть змогу посадовим особам та працівникам, запобігти виникненню пожеж на об’єктах. А якщо пожежа і виникне, то оперативно її ліквідувати на початковій стадії, запобігши великих матеріальних збитків, травмуванню та загибелі людей. 

Тож, запрошуємо усіх бажаючих пройти навчання з питань пожежної безпеки на базі Навчально – методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області за адресою м. Хмельницький, вул.. Кам’янецька, 257/1 (тел. (0382) 61-91-76) або у структурних підрозділах Центру – Нетішинських курсах 3 категорії, НКП у м. Шепетівці, НКП у м. Кам’янець – Подільський.

Олексій Черкасов, начальник циклу практичної підготовки Обласних та м. Хмельницький курсів удосконалення керівних кадрів НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області

Наша адреса:

м. Хмельницький,

вул. Кам'янецька, 257/1

Розпорядок роботи:

8.30 - 17.30

Обідня перерва:

13.00 - 13.45

п'ятниця :

8.30 - 16.15

Контакти

(038-2) 61-91-71