КП НМР «Торговий центр» провело спеціальне об'єктове навчання з питань цивільного захисту

Підбиттям підсумків на завершальному етапі трирічного періоду підготовки з питань цивільного захисту працюючого населення суб’єктів господарювання є спеціальні об’єктові навчання. 

Згідно Плану-графіку проведення практичної підготовки осіб керівного складу і фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту на підприємствах, установах, організаціях міста Нетішин  у 2018 році,  затвердженого наказом начальника цивільного захисту – міського голови від 11.12.2017 року,  23 березня під керівництвом директора КП НМР «Торговий центр»  проведено спеціальне об’єктове навчання на  ввіреному йому об’єкті.

До навчання залучались керівництво, посередницький апарат, формування цивільного захисту, аварійні (аварійно-диспетчерські) підрозділи спеціалізованих служб цивільного захисту міста.

Під час підготовчого періоду до навчання були відпрацьовані питання пов’язані з розробкою навчально-методичної документації, підготовки навчальних місць з відпрацювання практичних заходів, оцінка готовності персоналу, який залучається до навчання, засобів імітації, систем управління та оповіщення.

Основною метою навчання було вдосконалення методів узагальнення та аналізу даних про обстановку, що виникла під час надзвичайної ситуації, надання практики з проведення та розрахунків підготовки оперативної обстановки та обґрунтованих пропозицій для прийняття рішень, вміння своєчасно доводити завдання до виконавців та здійснювати контроль за їх виконанням, практичне вирішення прийомів і способів проведення рятувальних та інших невідкладних робіт.

Під час проведення  навчання було відпрацьовано наявність і справність засобів оповіщення, можливість якнайшвидшого виходу людей із небезпечних приміщень, вміння діяти в екстремальних ситуаціях керівного складу  підприємства,  організованість та злагодженість зацікавлених служб міста.

У ході проведення навчань приймали участь керівництво підприємства, формування цивільного захисту,  представники З ДПРЗ ГУ ДСНС України у Хмельницькій області, головний спеціаліст управління з питань ЦЗ  населення виконавчого комітету Нетішинської міської ради, представники Нетішинських курсів ІІІ категорії.

Під час проведення підсумків навчань було проаналізовано правильність дій керівного складу підприємства та кожного працівника, який  брав участь у навчанні, виявлення заходів, які сприяють підвищенню надійності роботи обладнання та безпеки обслуговуючого персоналу при ліквідації аварії природного та техногенного характеру.

Завідувач Нетішинських курсів ІІІ категорії НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області Васюта П.Є.

Енергетики навчаються ліквідовувати надзвичайні ситуації

Кодексом цивільного захисту України визначено, що одним із основних завдань цивільного захисту є навчання населення способам захисту у разі виникнення надзвичайних, несприятливих побутових або  нестандартних ситуацій.

У свою чергу практична підготовка працівників підприємств, установ та організацій здійснюється шляхом проведення спеціальних об’єктових навчань та тренувань з керівним, особовим складом формувань цивільного захисту та працівниками, які залучаються до проведення заходів по ліквідації надзвичайних ситуацій різного характеру.

Для відпрацювання набутих навиків під час теоретичного навчання особового складу формувань цивільного захисту, 13 березня  2018 року у м. Шепетівка на базі ПАТ «Хмельницькобленерго» Шепетівський РЕМ проводилось спеціальне об’єктове навчання за темою: «Організація та проведення заходів захисту персоналу об’єкту під час виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та ліквідації їх наслідків».

Основна мета навчання полягала у виробленні умінь керівників по підтриманню підпорядкованих формувань, готовності до їх застосування, організації виконання завдань за призначенням, управління ними при проведені аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, взаємодія зі службами міста при ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, які можуть виникнути.

У ході підготовки до навчання було надано практичну допомогу навчально-консультаційним пунктом м. Шепетівка керівництву підприємства у розробці необхідної документації щодо проведення заходу, проведено навчання командирів формувань по відпрацюванню дій при НС, надано консультації по забезпеченню заходів з техніки безпеки та охорони праці під час проведення навчання.

Під час проведення спеціального об’єктового навчання відпрацьовано реальність планів щодо приведення в готовність до дій формувань за призначенням, прийоми i способи проведення рятувальних та інших невідкладних робіт у зонах надзвичайних ситуацій, взаємодію формувань з іншими силами та службами, що залучаються для виконання відповідних робіт. Проведено тренування особового складу підприємства за сигналами оповіщення про НС.

У даному заході приймали участь керівництво підприємства, посередницький апарат, формування цивільного захисту підприємства, представники Шепетівського РС ГУ ДСНС у Хмельницькій області, завідувач сектору з питань НС та ЦЗ населення виконавчого комітету Шепетівської міської ради, представник навчально-консультаційного пункту цивільного захисту у м. Шепетівка.

Проведені навчання показали, що необхідність у проведенні таких заходів є, і в подальшому потрібно проводити такі навчання для ефективної співпраці служб, формувань, підрозділів, які створенні у м. Шепетівка для реагування та ліквідації надзвичайних ситуацій.

Попович Ю.Б., завідувач НКП м. Шепетівка НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області 

ДП «Рітейл-ІСТ» дбає про безпеку відвідувачів та персоналу

2 березня 2018 року було проведено спеціальне об’єктове навчання у магазині «Фуршет» ДП «Рітейл-ІСТ», що у м. Нетішині.

Мета навчання:

·         підвищити пильність персоналу організації щодо відношення до підозрілих предметів та речей;

·         перевірити готовність персоналу та керівників оперативно діяти в надзвичайних ситуаціях;

·         визначити рівень підготовки керівного складу підприємства та його співпрацю зі службами цивільного захисту міста;

·         проведення евакуації відвідувачів та персоналу при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного характеру.

Заздалегідь, до проведення навчання, працівники Нетішинських курсів провели практичну підготовку з керівництвом підприємства та персоналом.

Згідно задуму навчання було виявлено пожежу у приміщенні установи. Керівництво прийняло рішення щодо негайної евакуації відвідувачів. Також було повідомлено у відділення пожежної частини. Персонал діяв згідно інструкцій та вказівок керівництва до прибуття спецслужб. У другій частині навчання проведено заняття на навчальних місцях, де персонал детально розібрав порядок дій та правильність виконання поставлених завдань. Від представників курсів працівники отримали схвалення та зауваження з детальним роз’ясненням правильності дій на випадок надзвичайної ситуації.

Після завершення заходу у ході обговорення та підсумків було відмічено оперативність, тактовність та рішучі дії персоналу про недопустимість паніки серед персоналу та відвідувачів, за це і отримали позитивну оцінку проведеним заходам, за якими спостерігали представники: керівництво підприємства, головного управління ДСНС України у Хмельницькій області та майстер виробничого навчання Нетішинських курсів 3-категорії Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області.

Сотник О.О., майстер ВН Нетішинських курсів3-ї категорії НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області

Спеціальне об’єктове навчання з питань цивільного захисту на колективному виробничому підприємстві монтажного управління-13 «Енергопівденьзахідмонтаж».

22 та 23 лютого 2018 року на КВП МУ-13 «ЕПЗМ» відбулося спеціальне об’єктове навчання на тему: «Дії органів управління при виникненні та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру».

Напередодні навчання, працівники Нетішинських курсів провели практичну підготовку даного заходу з керівництвом суб’єкту. Проведено додатково інструктаж з працівниками та формуваннями ЦЗ з охорони праці та пожежної безпеки. При відпрацюванні документів щодо проведення практичного заходу надано програми підготовки працівників до дій у надзвичайних ситуаціях у нових редакціях, опорні конспекти та уточнені нормативно-правові документи у сфері цивільного захисту.

Станом на 9год. 30хв. 22 лютого 2018 р. внаслідок перепаду температури та різких снігопадів почались перебої у подачі електроенергії і води на території підприємства.

Навчання розпочалось зі збору керівного складу та працівників, також доведення обстановки, що склалася, інструктажу по навчанню та постановки завдань. У подальшому перевірено готовність до дій у надзвичайних ситуаціях формувань цивільного захисту та їх оснащення. Також проведено огляд формувань ЦЗ та роботу з практичного відпрацювання питань щодо ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної із наслідками стихії (заметено снігом в’їзди на територію підприємства.)

Внаслідок короткого замкнення виникла пожежа у приміщенні архіву адміністративної будівлі. Керівником прийнято рішення негайної евакуації людей з приміщень адмінбудівлі. Також повідомлено комунально-технічну службу міста про розчищення снігу і пожежно-рятувальну службу про знеструмлення будівлі. Ланці пожежогасіння доручено приступити до гасіння пожежі. Персонал діяв згідно інструкцій до прибуття спецслужб.

По закінченню гасіння умовної пожежі було проведено практичне відпрацювання з користування первинними засобами пожежогасіння.

У ході навчань практично відпрацьовано: готовність аварійно-технічної ланки, ланки охорони громадського порядку, пожежогасіння та взаємодію зі службами міста (протипожежної, комунально-технічної).

Після завершення заходу було підведено підсумки навчання, на яких відмітили оперативність, тактовність, рішучі дії керівництва та працівників, а також недопустимість паніки серед працівників. За це і отримали добру оцінку проведеним заходам.

Завідувач Нетішинських курсів  ІІІ категорії НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області П.Є.Васюта

Спеціальні об’єктові навчання на ПАТ «Кам’янець-Подільський автоагрегат» вдало розпочали новий навчальний рік

Підбиттям підсумків на завершальному етапі трирічного періоду підготовки з питань цивільного захисту працюючого населення суб’єктів господарювання, які налічують більше 50 осіб є спеціальні об’єктові навчання.

З метою комплексного відпрацювання заходів, передбачених інструкціями щодо дій персоналу у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій згідно «Плану-графіку проведення практичної підготовки осіб керівного складу і фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів цивільного захисту на підприємствах, установах, організаціях міста Кам’янець-Подільський у 2018 році», 14 та 15 лютого 2018 року під керівництвом директора – керівника цивільного захисту ПАТ «Камۥянець-Подільський автоагрегат» Островського М.І. на підприємстві було проведено планове спеціальне об’єктове навчання.

Під час підготовчого періоду (2016 та 2017 роки) на даному суб’єкті господарювання проводились відповідно роздільні та спільні об’єктові тренування формувань цивільного захисту. Проведені тренування дали позитивний результат під час підготовки та проведення навчання.

До навчання залучались керівництво, посередницький апарат, підрозділи суб’єкту господарювання, формування цивільного захисту, підрозділи спеціалізованих служб цивільного захисту міста.

У навчанні прийняло участь 48 осіб суб’єкту господарювання.

Під час проведення зазначеного заходу були відпрацьовані практичні дії персоналу підприємства у разі виникнення осередку пожежі в механіко-складальному цеху, яку викликало коротке замкнення електромережі внаслідок  буревію.

Під час навчання, за ввідними, було умовно травмовано одну особу в цеху та іншу на території підприємства.

В ході практичних дій були опрацьовані питання щодо оповіщення персоналу суб’єкта господарювання, евакуації людей, обезструмлення цеху, гасіння умовної пожежі первинними засобами пожежогасіння, надання медичної допомоги потерпілим та інші заходи, передбачені планом проведення навчання.

У ході підготовки та проведення навчання здійснювалася перевірка стану цивільного захисту підприємства, вивчалися питання реалістичності виконання плану реагування на надзвичайні ситуації підприємства, проведено заходи щодо удосконалення практичних навичок керівного складу в прийнятті обґрунтованих рішень.

Велику увагу було приділено практичній підготовці – виробленню практичних навичок у особового складу формувань ЦЗ щодо виконання завдань за призначенням у разі подолання наслідків надзвичайної ситуації.

Якісному проведенню навчання передував копіткий підготовчий період. Методичний супровід даного заходу проводив майстер виробничого навчання Навчально-консультаційного пункту у місті Кам’янець-Подільському НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області С.П. Небеснюк.

У тісній співпраці із керівником ПАТ «Кам’янець-Подільський автоагрегат» Островським М.І. та із відповідальною особою з питань цивільного захисту Рощупкіним О.Б. були розроблені плануючі та звітні документи.

Майстром виробничого навчання НКП проведені заняття з керівним складом СГ, заступниками, помічниками керівника навчання, посередниками при формуваннях цивільного захисту  та членами штабу керівництва навчання відповідно до програми методичного супроводу проведення спеціальних об’єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту.

Надавалася безпосередня практична допомога у відпрацюванні планів заступників та помічників керівника навчання, плану імітації тощо.

Завдяки детальному опрацюванню всіх пунктів плану проведення навчання та ретельній підготовці досягнуто реальних позитивних результатів.

Підбиваючи підсумки спеціального об’єктового навчання керівник ПАТ «Кам’янець-Подільський автоагрегат» Островський М.І. дав позитивну оцінку діям своїх підлеглих, висловив подяку найбільш активним учасникам. Також відзначив, що всі завдання, які розігрувалися за сценарієм навчань, були розв’язані, але звернув увагу на ряд недоліків, які були виявлені у ході підготовки та проведення навчання. Загалом оцінив дії своїх підлеглих на оцінку «добре».

Зауваження майстра виробничого навчання НКП, як посередника навчань, присутні сприйняли з розумінням. Він детально дав оцінку діям керівництва, формувань ЦЗ, працівників підприємства та надав рекомендації щодо удосконалення системи ЦЗ СГ.

Керівник цивільного захисту ПАТ «Кам’янець-Подільський автоагрегат» висловив впевненість у тому, що колектив підприємства значно підвищив свою готовність до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та й в подальшому буде її удосконалювати.

Майстер виробничого навчання Навчально-консультаційного пункту у м. Кам’янець-Подільському Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області С.П. Небеснюк

Навчання щодо готовності формувань ЦЗ у початковому спеціалізованому мистецькому навчальному закладі «Нетішинська міська школа мистецтв»

9 лютого 2018 року у ПСМНЗ «Нетішинська міська школа мистецтв» відбулося спеціальне об’єктове навчання на тему: «Дії органів управління при виникненні та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій».

Евакуація – запорука безпеки життя і здоров’я дітей у навчальних закладах. У світлі останніх подій в Україні на державному рівні на випадок пожежі чи іншої надзвичайної ситуації в установах освіти проводяться навчання для дітей та персоналу з питань евакуації. І це є гарантією безпечного перебування школярів та працівників у навчальному закладі.

Напередодні навчання, працівники Нетішинських курсів провели заходи практичної підготовки з керівництвом закладу. Були проведенні інструктивно-методичні заняття, в ході яких були визначені теми та цілі навчання, а також інструктажі та консультації з учасниками навчання. Керівництвом закладу видано наказ на проведення навчання, розроблено плани проведення, обов’язки  керівництва та посередників, план  об’єкта, схеми розгортання сил і засобів та місця відпрацювання дій, розроблено заходи безпеки та інші.

Навчання розпочалось зі збору керівного складу та працівників ПСМНЗ «Нетішинська міська школа мистецтв» та отримання інформації  про пожежу у приміщенні концертного залу закладу. Керівником  прийнято рішення про оповіщення і збір керівного складу органів управління, які очолюють формування ЦЗ та постановки питань щодо приведення у готовність за призначенням.

У ході навчання практично відпрацьовано: готовність протипожежного формування щодо гасіння умовної пожежі, готовність формування охорони громадського порядку, план евакуації та охорони матеріальних цінностей. Додатково проведено заняття з правил використання первинних засобів пожежегасіння та порядок надання першої домедичної допомоги.

Після завершення заходу було підведено підсумки, на яких відмітили оперативність, тактовність, рішучі дії керівництва та персоналу, а також недопустимість паніки серед працівників. За це і отримали добру оцінку проведеним заходам.

Проведення даних заходів у закладах освіти є важливою складовою практичної підготовки педагогічних працівників, обслуговуючого персоналу та учнів до можливих дій в умовах виникнення надзвичайних ситуацій різного характеру.

Завідувач Нетішинських курсів ІІІ категорії НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області Васюта П.Є.

До надзвичайних ситуацій необхідно готуватися!

31 січня 2018 року на суб’єкті господарювання ТОВ «Старокостянтинівська база нафтопродуктів» відбулося спеціальне об’єктове навчання на тему: «Дії органів управління цивільного захисту підприємства при  виникненні надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру».

Мета навчання:

·         підвищити рівень організації управління силами і засобами під час реагування на надзвичайні ситуації;

·         визначити рівень підготовки керівного складу під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;

·         проведення оповіщення працівників та населення про виникнення надзвичайних ситуацій;

·         перевірка готовності до дій формувань цивільного захисту: ланка пожежегасіння;

·         надання першої медичної допомоги постраждалим.

Напередодні навчання, завідувач Навчально-консультаційного пункту у м. Старокостянтинові провів методичний супровід даного заходу з керівництвом підприємства. Були проведенні інструкторсько-методичні заняття з керівником та заступниками  ТОВ «Старокостянтинівська база нафтопродуктів» щодо підготовки та проведення спеціального об’єктового навчання, а також інструктажі і консультації з учасниками навчання та іншими працівниками підприємства.

Необхідно зазначити, що керівництвом підприємства в ході методичного супроводу і практичної допомоги, здійснених фахівцем Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області, було відпрацьовано комплект документів з питань цивільного захисту. В наявності та своєчасно затверджений Графік проведення практичних заходів з питань цивільного захисту.

Згідно задуму навчання, на території суб’єкта господарювання виникло загоряння ємкості зберігання нафтопродуктів. Виникла потреба ліквідації пожежі. До місця пожежі оперативно прибула ланка пожежогасіння ТОВ «Старокостянтинівська база нафтопродуктів» та розпочала гасити пожежу,  використовуючи наявне технічне оснащення. Розповсюдження пожежі допущено не було, паливно-мастильні матеріали зберегли, людських і матеріальних втрат немає – такі головні результати навчання.

Особливістю СОН у 2018 році став додатковий захід щодо навчання офісних працівників по використанню первинних засобів пожежегасіння. Початкові не сміливі дії працівників, після перших практик тримання вогнегасника в руках і реального гасіння вогнища на обладнаному навчальному місці, переросли в досвід їх використання і з’явилася впевненість в ліквідації подібних ситуацій в майбутньому.

Після завершення СОН начальник ЦЗ ТОВ «Старокостянтинівська база нафтопродуктів» - директор В.М. Горєлов подякував працівникам за злагоджені дії, зробив короткий підсумок і оцінку заходу.

Проведений захід практичної підготовки працівників суб’єкта господарювання з питань цивільного захисту, пожежної безпеки показав, що при плановій роботі та організації навчального процесу працівників з питань цивільного захисту, при покращенні матеріально-технічного забезпечення підприємства засобами для ліквідації НС буде впевненість в діях виконавців. Недопущення НС природного та техногенного характеру стане більш профілактичним заходом та сприятиме формуванню у населення розуміння необхідності і підтримання правил безпеки життєдіяльності в повсякденному житті.

Завідувач НКП у м.Старокостянтинів НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області Лезун В.А.

Підвищення рівня готовності з питань цивільного захисту колективного виробничого підприємства монтажного управління – 13 «Енергопівденьзахідмонтаж»

3 листопада 2017 р. на КВП МУ-13 «ЕПЗМ» відбулося спеціальне об’єктове тренування на тему: «Дії органів управління при виникненні та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій».

Напередодні тренування, працівники  Нетішинських курсів провели методичний супровід даного заходу з керівництвом суб’єкту. Проведено додатково інструктаж з працівниками та формуваннями ЦЗ з охорони праці та пожежної безпеки.

Згідно задуму тренування, станом на 10год. 30хв. 3 листопада 2017 року внаслідок буревію стались перебої у подачі електроенергії, води, у тому числі, і на території підприємства.

Тренування розпочалось зі збору керівного складу та працівників, а також доведення обстановки, що склалася, інструктажу по тренуванню та постановки задач. В подальшому перевірено готовність до дій формувань і їх оснащення. Крім того, проведено огляд та роботу формувань цивільного захисту з практичного відпрацювання питань щодо ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної із наслідками буревію. Аварійно-технічною ланкою проведено розчистку в’їзду, надано домедичну допомогу потерпілому та відправлено його у медичний заклад для подальшого лікування.

Внаслідок короткого замкнення виникла пожежа у виробничій дільниці № 6. Керівником прийнято рішення щодо негайної евакуації людей з приміщень, повідомлення в пожежно-рятувальну службу, службу енергетиків та медичну. Проведено знеструмлення будівлі. Ланка пожежогасіння приступила до гасіння. Персонал діяв згідно інструкцій до прибуття спецслужб.

У ході навчань було практично відпрацьовано та перевірено готовність аварійно-технічної групи, ланки охорони громадського порядку, добровільної пожежної дружини, взаємодію зі службами міста.

По закінченню гасіння умовної пожежі проведено практичне відпрацювання - користування первинними засобами пожежогасіння, перевірено систему внутрішнього протипожежного водогону з подачею води.

Після завершення заходу було підведено підсумки, на яких відмітили оперативність, тактовність, рішучі дії керівництва та працівників, а також недопустимість паніки серед працівників. За це і отримали добру оцінку проведеним заходам.

У проведенні тренування прийняли участь  керівництво закладу, посередницький апарат, формування цивільного захисту, представники головного управління ДСНС України у Хмельницькій області, управління з питань цивільного захисту населення Нетішинської міської ради та Нетішинські курси 3-категорії Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області.

 

Васюта П.Є., завідувач Нетішинських курсів 3-ї категорії НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області

Спеціальне об,єктове тренування виконавчого комітету Нетішинської міської ради

Щорічно в нашій країні виникають надзвичайні ситуації техногенного, природного, соціально-політичного, воєнного характеру, що призводять до загибелі багатьох людей і завдають значних матеріальних збитків. Масштаби, характер руйнувань і кількість постраждалих людей залежить від типу і місця аварії, катастрофи або стихійного лиха, від швидкості розвитку надзвичайної ситуації, або особливостей регіону, об’єктів господарювання і населених пунктів, що опинилися в районі надзвичайної ситуації. Для проведення рятувальних робіт потрібне залучення великої   кількості людей і матеріальних ресурсів, а несподіваний розвиток подій скорочує час на підготовку і проведення таких заходів.

18 жовтня 2017 року у виконавчому комітету Нетішинської міської ради  проведено спеціальне об’єктове  тренування на тему: «Дії органів управління при виникненні та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій».

             Напередодні тренування працівники Нетішинських курсів провели методичний супровід даного заходу з керівництвом виконкому. Були проведені інструктивно-методичні заняття  з керівництвом, в ході яких були визначені теми та цілі тренувань, а також проведено інструктажі та консультації з учасниками тренування. Виконкомом видано наказ на проведення тренування, розроблено  плани проведення, відпрацьовано обов’язки  керівництва та посередників, план  об’єкта, схеми розгортання сил і засобів та місця відпрацювання, розроблено заходи безпеки. 

      Тренування почалось зі збору керівного складу та працівників, доведення обстановки що склалася, інструктажу по тренуванню та постановки задач. У подальшому перевірено  готовність до дій формувань і їх оснащення - роботу формувань цивільного захисту з практичного відпрацювання питань щодо ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної із займанням легкогорючих речовин та предметів у побутовому приміщенні виконкому.

За задумом, внаслідок короткого замикання електропроводки у захаращеному побутовому приміщенні на 1-му поверсі виникла пожежа.   Керівником було прийнято рішення щодо негайної евакуації людей, повідомлено пожежно-рятувальну службу, службу енергетиків, медичну службу. Надано наказ знеструмити будівлю,  добровільній пожежній дружині приступити до гасіння; персоналу, до прибуття спецслужб, діяти у відповідності до інструкцій.

По закінченню гасіння умовної пожежі проведено практичне відпрацювання - користування первинними засобами пожежогасіння.

У ході підбиття підсумків відмітили оперативність, тактовність рішучі дії керівництва та працівників, а також недопущення паніки серед працівників та людей під час проведення евакуаційних заходів.

 Завідувач Нетішинських курсів  ІІІ категорії  П.Є.Васюта

Працівники магазину «Фуршет» ДП «Рітейл-Центр» тренувалися діяти в умовах надзвичайної ситуації

 Супермаркети, гіппермаркети, інші торгівельні комплекси з великою кількістю відвідувачів несуть потенційну небезпеку для останніх та персоналу закладу під час виникнення надзвичайних ситуацій.

З метою комплексного відпрацювання заходів, передбачених інструкціями щодо дій персоналу у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій,  у магазині «Фуршет» ДП «Рітейл-Центр» 29 червня 2017 року було проведено планове спеціальне об’єктове навчання.

Методичний супровід даного заходу проводив завідувач Навчально-консультаційного пункту у місті Кам’янець-Подільському Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області В.В. Нікітін.

Під час підготовки навчань завідувачем НКП були проведені заходи щодо оцінки стану цивільного захисту закладу, реалістичності плану реагування на надзвичайні ситуації, наявність та повнота відпрацювання документів, що стосуються діяльності підприємства в умовах виникнення надзвичайних ситуацій.

Основними завданнями навчань були:

- удосконалення практичних навичок керівного складу в прийнятті обґрунтованих рішень у разі виникнення пожежі біля трансформаторної підстанції, гасінні осередку загоряння первинними засобами пожежогасіння, наданні медичної допомоги постраждалому та проведення евакуації працівників та відвідувачів магазину;

-  вироблення практичних навичок особовим складом формувань ЦЗ з виконання завдань за призначенням у разі подолання наслідків надзвичайної ситуації;

-    відпрацювання взаємодії магазину «Фуршет» з підрозділами 5 ДПРЧ 2 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Хмельницькій області та Кам’янець-Подільською станцією ЕМД Хмельницького Центру медицини катастроф;

- евакуація працівників та відвідувачів магазину внаслідок виникнення надзвичайної ситуації.

Керував навчанням начальник цивільного захисту - директор магазину «Фуршет» Оловець А. В.

Велику роботу щодо підготовки документації, навчальних місць та інших заходів спільно із завідувачем НКП проводив начальник штабу керівництва навчанням Гасюк М.С.

Під час підготовки до спеціального об’єктового навчання було розроблено наказ, календарний план підготовки до навчання, план проведення навчання та ряд інших документів.

Проведені інструктивно-методичні заняття та інструктажі з керівним складом магазину, посадовими особами навчання. Працівники НКП особливу увагу приділили інструктуванню учасників навчання заходам безпеки під час його проведення.

У відповідності до сценарію навчання, внаслідок удару блискавки виникло коротке замикання проводки на складі готової продукції, яке стало причиною виникнення осередку пожежі.

 «Увага всім!» - цей сигнал пролунав у визначений керівником навчання час за допомогою системи оповіщення магазину та шляхом мовних повідомлень про виникнення небезпечної ситуації. Технічні працівники магазину розпочали екстрену евакуацію з задимленого приміщення, у відповідності до плану евакуації, а персонал торгівельного залу допомагав відвідувачам організовано залишити його, щоб не допустити паніки.  Евакуаційні заходи проведені організовано та швидко.

Надання першої медичної допомоги та евакуацію потерпілого, що був уражений електричним струмом та при падінні з драбини отримав травму голови, вміло провела санітарна ланка. Вчасно була знеструмлена електромережа, розгорнутий пожежний рукав та проведено гасіння осередку пожежі первинними засобами пожежогасіння.

Черговий караул 5 ДПРЧ 2 ДПРЗ оперативно прибув на місце пожежі та повністю завершив ліквідацію осередку загорання, а бригада Кам’янець-Подільської станції екстреної медичної допомоги Хмельницького ЦМК, що прибула на виклик, обстежила та доставила умовно потерпілого в медичний заклад.

У проведені спеціального об’єктового навчання  взяв участь заступник начальника управління НС та ЦЗН м. Кам’янець-Подільський Слюсарчук В.П., який зауважив про необхідність удосконалення  питань евакуації.

Підбиваючи підсумки спеціального об’єктового навчання начальник цивільного захисту - директор магазину «Фуршет» Оловець А.В. позитивно оцінила дії своїх підлеглих, висловила подяку працівникам Навчально- консультаційного пункту міста та запевнила присутніх, що колектив підприємства буде в подальшому удосконалювати навички щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій та вмілому подоланню наслідків у разі виникнення їх на території магазину.

Майстер виробничого навчання навчально-консультаційного пункту у  м. Кам’янець- Подільському  С.П. Небеснюк

КП НМР «Благоустрій» провело спеціальне об'єктове навчання з питань цивільного захисту

Підбиттям підсумків на завершальному етапі трирічного періоду підготовки з питань цивільного захисту працюючого населення суб’єктів господарювання  є спеціальні об’єктові навчання. 

У відповідності до План-графіку проведення практичної підготовки осіб керівного складу і фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів цивільного захисту на підприємствах, в установах, організаціях міста Нетішин  12 та 13 червня під керівництвом директора КП НМР «Благоустрій»  проведено спеціальне об’єктове навчання.

До проведення заходу практичної підготовки залучалися керівництво, посередницький апарат, формування цивільного захисту, аварійні (аварійно-диспетчерські) підрозділи спеціалізованої служб цивільного захисту міста.

Під час підготовчого періоду при супроводі Нетішинських курсів ІІІ категорії були відпрацьовані питання, пов’язані з розробкою навчально-методичної документації, зокрема змінені та доповнені Програми загальної підготовки, підготовки спецслужб та формувань цивільного захисту суб’єкту господарювання, проведено уточнення та поповнення нормативної бази керівних документів, внесено зміни та доповнення до плану реагування на надзвичайні ситуації. Нетішинськими курсами надана допомога керівному складу в підготовці плану проведення КОН, що в подальшому переросло в  підготовку навчальних місць з відпрацювання практичних заходів. Перед проведенням заходу безпосередньо директором КП НМР «Благоустрій»  здійснено оцінку готовності персоналу, який залучався до навчання, засобів імітації, систем управління та оповіщення.

Захід проводили з метою вдосконалення знань та вмінь працівників, а також узагальнення та аналізу даних про обстановку, що виникла під час умовної надзвичайної ситуації, надання практики з проведення та розрахунків підготовки оперативної обстановки та обґрунтованих пропозицій для прийняття рішень, вироблення вміння своєчасно доводити завдання до виконавців та здійснювати контроль за їх виконанням, практичного удосконалення прийомів і способів проведення рятувальних та інших невідкладних робіт.

Під час проведення  навчання  було перевірено наявність і справність засобів оповіщення, можливість якнайшвидшого виводу людей із небезпечних приміщень, а також техніки в безпечне місце, вміння діяти в екстремальних ситуаціях  керівного складу  підприємства,  організованість та злагодженість дій спеціалізованих служб міста.

У проведенні тренувань приймали участь: представники   З ДПРЗ ГУ ДСНС України у Хмельницькій області, керівництво та формування цивільного захисту суб’єкту господарювання та представники Нетішинських курсів ІІІ категорії, які працювали із КП НМР «Благоустрій» за програмою методичного супроводу ще заздалегідь до проведення самого заходу.

Під час проведення підсумків навчань, враховуючи поради та зауваження працівників Нетішинських курсів ІІІ категорії, було проаналізовано правильність дій керівного складу  підприємства та кожного працівника, який  брав участь у навчанні,  виявлено заходи, які сприяють підвищенню надійності роботи обладнання та безпеки обслуговуючого персоналу при ліквідації аварії природного та техногенного характеру.

Майстер ВН Нетішинських курсів ІІІ категорії Олександр Сотник

На потенційно небезпечному об’єкті міста Кам’янця - Подільського ТОВ «Модуль -Україна» успішно проведено спеціальні об’єктові тренування

Найнебезпечнішим потенційно небезпечним об’єктом міста Кам’янця-Подільського та його району є ТОВ «Модуль-Україна». На цьому підприємстві зберігається та використовується понад 50 тон соляної кислоти, близько180 кубічних метрів водню та у великій кількості використовується природний газ.

Всі небезпеки, пов’язані з використанням цих небезпечних речовин, зобов’язують керівництво підприємства та робітників обов’язкового дотримання заходів безпеки, а у разі виникнення надзвичайної ситуації - вчасно та вміло реагувати на неї, локалізувати та ліквідувати її.

Навчання працівників ТОВ «Модуль-Україна» з питань цивільного захисту організовано відповідно до керівних документів. На завершальному етапі трирічного періоду підготовки 27 - 28 квітня 2017 року у відповідності до «План-графіку проведення практичної підготовки осіб керівного складу і фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів цивільного захисту на підприємствах, в установах, організаціях міста Кам’янець-Подільський у 2017 році», затвердженого наказом начальника цивільного захисту – міського голови від 03.01.2017 року № 1, проведено спеціальні  об’єктові навчання.

Керівником навчання був начальник цивільного захисту – директор ТОВ «Модуль-Україна» Титов І.О. До навчання залучались керівництво, посередницький апарат, підрозділи суб’єкту господарювання, формування цивільного захисту, аварійні (аварійно-диспетчерські) підрозділи спеціалізованих служб цивільного захисту міста.

У навчанні прийняли участь 186 осіб, у тому числі: 10 осіб керівного складу, 5 осіб комісії з питань евакуації, 23 особи з формувань цивільного захисту та робітники працюючої зміни.

Під час проведення зазначеного заходу були відпрацьовані практичні дії персоналу підприємства в разі виникнення надзвичайної ситуації спричиненої ураганним вітром. Умовно було пошкоджено перекриття складу кислоти та виник осередок пожежі. Виникло імовірне забруднення небезпечними хімічними речовинами території підприємства.

У ході практичних дій опрацьовані питання щодо оповіщення персоналу суб’єкта господарювання, евакуації людей, гасіння умовної пожежі первинними засобами пожежогасіння, приведення захисної споруди до прийняття працюючих, їх розміщення та інші заходи, передбачені планом проведення навчання.

У ході підготовки та проведення навчання здійснювалася перевірка стану цивільного захисту підприємства, аналізувалися питання реалістичності виконання плану реагування на надзвичайні ситуації підприємства, проведено заходи щодо удосконалення практичних навичок керівного складу в прийнятті обґрунтованих рішень.

Методичний супровід даного заходу проводив завідувач Навчально-консультаційного пункту у місті Кам’янець-Подільському Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області В.В. Нікітін. У тісній співпраці з директором  ТОВ «Модуль-Україна» Титовим І.О. та відповідальною особою з питань цивільного захисту Субчаком В.Й. були розроблені плануючі та звітні документи.

Завідувачем НКП проведені інструкторсько-методичні заняття, консультації, інструктажі та уроки практичного навчання з керівним складом СГ, заступниками, помічниками керівника навчання, посередниками при формуваннях цивільного захисту  та членами штабу керівництва навчанням. Надавалася безпосередня практична допомога у відпрацюванні планів заступників та помічників керівника навчання, плану імітації, схеми розгортання сил та засобів ЦЗ тощо.

Підбиваючи підсумки комплексного об’єктового навчання начальник цивільного захисту ТОВ «Модуль-Україна» Титов І.О. відзначив, що усі завдання за сценарієм навчань були розв’язані, але звернув увагу на низку недоліків, виявлених у ході підготовки та проведення навчання. Загалом дії своїх учасників навчання отримали оцінку «добре».

Начальник цивільного захисту ТОВ «Модуль-Україна»  висловив упевненість у тому, що колектив підприємства значно підвищив свою готовність до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

 

Майстер виробничого навчання Навчально-консультаційного пункту у м. Кам’янець-Подільському Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області  С.П. Небеснюк

Проведення тренувань у навчальних закладах освіти міста Нетішина

Згідно зі статтею 3 Конституції України: життя та здоров'я людини, її безпека є найвищими соціальними цінностями, за забезпечення яких держава відповідає перед нею. У світі постійно виникають різного роду небезпеки, які пов'язані з природними катаклізмами, аваріями і катастрофами.

Підготовка до Дня цивільного захисту та Тижня безпеки дитини в навчальних закладах розпочалася за  півтора місяця до його проведення. Головною умовою успішного проведення заходів була його насиченість практичними заходами, які  викликали жвавий інтерес в учнів та дітей.

Для школярів було проведено вікторини, рольові ігри, змагання, до програми яких включалося від однієї до декількох вправ, тренування, відпрацювання дій за сигналами оповіщення при надзвичайній ситуації по класах. У цей день використовувалися міжпредметні зв'язки для поглибленого вивчення факторів, що призводять до надзвичайних ситуацій (фізика, хімія, астрономія, географія, біологія), гуманітарні предмети (обговорення художніх, історичних творів, у яких висвітлюється тематика НС).

З метою практичної перевірки готовності школи до проведення ефективних заходів щодо захисту учасників навчально-виховного процесу при виникненні надзвичайних ситуацій була здійснена евакуація учнів, учителів та працівників навчального закладу, умовне виникнення пожежі в приміщенні школи. Також були організовані та проведені заходи з пропаганди ЦЗ та з питань забезпечення безпеки життєдіяльності людини. У школі були обладнані стенди, поновлений куточок ЦЗ.

Заняття і тренування проводились не за рахунок навчальних занять, а за рахунок перерв і після уроків, за винятком 1-го уроку, який проводився в усіх класах як урок ЦЗ. Учні, постійний склад, формування за сигналами ЦЗ діяли грамотно і чітко. Найкраще діяли: керівник ланки громадського порядку, ланка пожежогасіння, голова евакокомісії. На високому методичному рівні проведені відкриті уроки з ЦЗ в 1-4 класах.

Не залишились осторонь цих заходів і наші найменші діти, для них проводились різноманітні ігри, вистави, зустрічі із цікавими людьми. Вони показали свою дисциплінованість при проведенні евакуації із будівлі дитсадків, що в подальшому переростало в зустріч із службою ДСНС. Пожежники по можливості старались охопити якомога більше закладів, щоб ознайомити наймолодших із своєю героїчною професією та бойовою технікою, яка включає в себе багато різноманітних пристроїв для проведення аварійно-рятувальних робіт, а також сприяє швидкому виконанню поставлених завдань.

Не забуваємо, що наші вчителі, вихователі та персонал закладів беруть в проведенні тренувального процесу величезну участь. Тому вони першими реагують на будь-які події та надзвичайні ситуації на території установ. Саме проведення об’єктового тренування показало їх злагоджені дії під керівництвом директорів та завідувачів, а також командирів ланок щодо проведення практичних заходів направлених на збереження життя, здоров’я та матеріальних цінностей. Цьому сприяє попередня теоретична підготовка на суб’єкті господарювання, а також на Нетішинських курсах 3 категорії НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області.

Результатом проведення тренувань для персоналу є оцінка керівника щодо правильності дій. І тільки після цього можна бути впевненим, що при будь-яких НС ми, а також наші діти будуть навчатись жити безпечно!

Сотник О.О., майстер ВН Нетішинських курсів 3 категорії НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області

Комплексні обєктові тренування з питань цивільного захисту у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах м. Шепетівки

У світі постійно виникають різного роду небезпеки, які пов’язані з природними катаклізмами, аваріями і катастрофами. Кінець ХХ ст. та початок ХХІ ст. принесли рекордну кількість небезпек природного, техногенного та соціального характеру. Їх виникнення, як правило, загрожує життю людей, завдає великих матеріальних збитків.

У квітні, згідно плану основних заходів цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Хмельницької області у 2017 році в навчальних закладах (НВК №1 та ДНЗ №6) м. Шепетівки було проведено Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності, в тому числі, День цивільного захисту та Тиждень безпеки дитини.

В ході заходів Дня цивільного захисту у навчально-виховному комплексі №1 було проведено обєктове тренування на тему: «Організація захисту та дії керівного складу і відповідальних осіб з питань цивільного захисту, а також учнів у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру».

Метою тренування став захист учасників навчально-виховного процесу і працівників закладу від можливих загроз, зменшення матеріальних витрат, практичного відпрацювання учнями теоретичних знань та навичок, які були отримані ними протягом року з основ здоров’я, безпеки життєдіяльності та цивільного захисту.

Під час об’єктового тренування відпрацьовувалися практичні заходи. Коли пролунав сигнал: «Увага всім!» було оголошено евакуацію всіх працівників та учнів із закладу. Дане завдання пройшло організовано, паніки не було допущено. Також відпрацьовувалися заходи щодо гасіння умовної пожежі первинними засобами пожежогасіння.

З персоналом дошкільного навчального закладу в ході Тижня безпеки дитини, окрім евакуації, було додатково проведено інструктажі щодо дій в умовах виникнення надзвичайних ситуацій та з питань пожежної безпеки.

У проведенні тренувань приймали участь керівництво навчальних закладів, учні та діти, представники  Шепетівського РС ГУ ДСНС у Хмельницькій області, завідувач сектору з питань НС та ЦЗ населення виконавчого комітету Шепетівської міської ради, представник навчально-консультаційного пункту цивільного захисту у м. Шепетівці.

Попович Ю.Б., завідувач НКП у м. Шепетівці НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області 

Шепетівське медичне училище провело КОТ

7 квітня у м. Шепетівці відповідно до плану-графіка проведення практичної підготовки осіб керівного складу і фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів на підприємствах, установах, організаціях міста Шепетівки, на базі Шепетівського медичного училища було проведено комплексне об’єктове тренування з питань цивільного захисту.

Тема тренування: «Організація та проведення заходів захисту персоналу навчального закладу під час виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та ліквідації їх наслідків».

Методичний супровід даного заходу було здійснено завідувачем Навчально-консультаційного пункту (у м. Шепетівці) НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області Поповичом Ю.Б.

У ході проведення тренування було відпрацьовано: наявність і справність засобів оповіщення про аварії, можливість якнайшвидшого виходу людей із небезпечних будівель та приміщень, наявність аварійного запасу технічних засобів, апаратів, приладів, засобів захисту, вміння діяти в екстремальних ситуаціях керівного складу підприємства, організованість та злагодженість зацікавлених служб міста.

У проведенні тренувань приймали участь керівництво підприємства, формування цивільного захисту, представники Шепетівського РС ГУ ДСНС у Хмельницькій області, завідувач сектору з питань НС та ЦЗ населення виконавчого комітету Шепетівської міської ради, представник Навчально- консультаційного пункту.

Під час підведення підсумків тренувань було проаналізовано правильність дій керівництва закладу та формувань, які були задіяні на тренуванні, вказано на помилки, які були допущені та  визначено завдання для покращення роботи у сфері цивільного захисту навчального закладу.

Попович Ю.Б., завідувач НКП (у м. Шепетівці) 

Підвищуємо готовність до дій за призначенням

Статистика свідчить, що значна кількість пожеж в лісових масивах виникає саме у весняно-літній період. Причини пожеж різні, але найпоширеніші з них: - необережне поводження з вогнем під час спалювання сухостою, порушення правил пожежної безпеки під час відпочинку у лісі. Тому від ефективності розроблених і впроваджених в життя заходів із їх запобігання та ліквідації залежить не лише розмір заподіяної шкоди, а й життя та здоров'я громадян. Задля вирішення цих питань у Славуті діють курси 3-ої категорії Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області, де керівники підприємств та фахівці, діяльність яких пов’язана з виконанням заходів цивільного захисту, отримують теоретичні знання щодо методів запобігання надзвичайним ситуаціям та методичну допомогу під час підготовки до проведення практичних заходів навчань і тренувань.

Так, відповідно до плану-графіка проведення об’єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту на 2017 рік, 14 квітня було проведено комплексне об’єктове тренування  на території ДП «Славутське лісове господарство», де, за легендою, на території Миньковецького лісництва внаслідок спалювання сухої трави сталась пожежа. Метою даних тренувань стала перевірка реальності плану реагування та приведення в готовність формувань цивільного захисту суб'єкту господарювання, які залучаються для локалізації та ліквідації таких пожеж.

У ході проведення тренування було перевірено практичну готовність протипожежної дружини та працівників ДП «Славутське лісове господарство» до ліквідації надзвичайних ситуації, умовно відпрацьовувались питання взаємодії зі спеціалізованою службою на базі ДПРЧ 18 при виконанні заходів за призначенням.

Підводячи підсумки, керівник тренування також відзначив роботу завідувача Славутських курсів Гуцалюка В.В., яким проведено методичний супровід відпрацювання плануючих документів, підготовки учасників тренування, навчальних місць та практичних заходів КОТ. Було визначено, що тренування пройшло успішно, а формування цивільного захисту підприємства довели свою готовність діяти за призначенням.

Гуцалюк В.В., завідувач Славутських міських курсів 3 категорії НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області 

Комплексне об’єктове тренування з цивільного захисту у ПСМНЗ «Художня школа»

6 квітня 2017 року у м. Нетішин на ПСМНЗ «Художня школа» було проведено комплексне об’єктове тренування на тему: «Організація та проведення заходів з питань цивільного захисту працівників та відвідувачів під час виникнення надзвичайних ситуацій техногенного характеру та ліквідації їх наслідків».

Основною метою навчання стала організація та здійснення евакуації із приміщення школи при виникненні пожежі. Силами рятувальників та персоналу були здійснені заходи щодо мінімізації збитків та шкоди від можливої надзвичайної ситуації.

У ході проведення тренування було відпрацьовано: наявність і справність засобів оповіщення про пожежу; можливість якнайшвидшого виходу персоналу та дітей із приміщення будівлі через запасні виходи; вміння діяти в екстремальних ситуаціях керівного складу та працівників; організованість та злагодженість дій персоналу.

Під час проведення підсумків навчань було проаналізовано правильність дій керівництва школи, формувань, які були задіяні до проведення тренувань, зацікавлених служб, які ліквідовували ймовірну надзвичайну ситуацію передбачену темою навчання.

Сотник О.О., майстер ВН Нетішинських курсів 3 категорії НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області

ДП «Новатор» готове до дій у надзвичайних ситуаціях

5 квітня відбулося показове комплексне об’єктове навчання з питань цивільного захисту на Державному підприємстві «Новатор», що у місті Хмельницькому. На відкритті заходу у своєму виступі представник Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України Сергій Іванович Осипенко наголосив про важливість підготовки нормативно-правової бази і документації задля проведення подібних навчань, а також акцентував увагу на змінах у чинному законодавстві.

Серед спеціалістів і фахівців Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області та працівників заводу безпосередню участь  в організації підготовки та проведення показового заходу прийняли педагогічні працівники Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області. Вони здійснили методичний супровід заходів практичної підготовки в ході підготовки до проведення навчання.

Навчальною метою було передбачено вироблення єдності підходів щодо організації та методики проведення комплексних об’єктових навчань з питань цивільного захисту, демонстрація технологій відпрацювання практичних етапів згідно із задумом навчання, який передбачав вибух в комбінованій печі для сушіння та полімеризації з подальшим обваленням конструкцій. По ходу сталася пожежа в гальванічно-фарбувальному цеху. На підприємстві було оголошено режим надзвичайної ситуації.

В умовах особливого періоду працював штаб цивільного захисту даного суб’єкту господарювання, а також було розгорнуто дев’ять навчальних місць, зокрема, на окремих з них працювали педпрацівники Центру. Так, в ході розгортання умовних подій на ДП «Новатор» було продемонстровано алгоритм роботи фахівців Центру у підготовчий період на підприємстві. Спільно з працівниками суб’єкта господарювання було підготовлено ряд документів, зокрема наказ про проведення показового КОН, планів нарощування обстановки, імітації, локалізації аварії та ліквідації її наслідків, оповіщення тощо. Окрім того, здійснено показ та коментарі організації роботи комісії об’єкта з допуску щодо визначення ступеня готовності спеціалізованих служб і формувань цивільного захисту: зв’язку та розвідки; із заповнення захисної споруди; обслуговування фільтровентиляційного обладнання; електропостачання; водопостачання та каналізації; організації харчування; медичного обслуговування та ін. Всі служби, формування, ланки та пости працювали злагоджено, вміло, що і показало позитивні результати діям у надзвичайних ситуаціях.

Окрім того, рятувальники області, які залучались до заходу, показали високі професійні навички у ліквідації наслідків аварії.

В ході обговорення організації підготовки та проведення КОН активну участь прийняли представники навчально-методичних центрів м. Києва, Волинської, Рівненської та Житомирської областей, які були запрошені на цей захід. 

Рефель А.Г., методист обласного методичного кабінету НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області

У Шепетівській центральній районній лікарні пройшло комплексне обєктове тренування з питань цивільного захисту

31 березня 2017 року у м. Шепетівка  на базі Шепетівської ЦРЛ було проведено  комплексне  об’єктове тренування за темою: «Організація та проведення заходів захисту робітників та службовців установи під час виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та ліквідації їх наслідків».

Основною метою навчання стала організація та здійснення аварійно-рятувальних робіт при ліквідації надзвичайної ситуації на об'єкті силами формувань підприємства і відпрацювання взаємодії з формуваннями та зацікавленими службами міста щодо мінімізації наслідків можливої надзвичайної ситуації на об'єкті з масовим перебуванням людей.

      Під час проведення тренування було відпрацьовано наступні заходи:

·        наявність і справність засобів і способів оповіщення про аварії;

·        можливість забезпечення якнайшвидшого виходу людей із небезпечних  будівель та приміщень (наявність і стан запасних виходів, сходових клітин, систем вентиляції та протидимного захисту);

·        наявність аварійного запасу технічних засобів, апаратів, приладів, засобів захисту;

·        підготовленість керівного складу  до керівництва ліквідацією аварії.

У  проведенні тренувань приймали участь: керівництво медичного закладу, формування цивільного захисту закладу, представники Шепетівського РС ГУ ДСНС у Хмельницькій області, завідувач сектору з питань НС та ЦЗ  населення виконавчого комітету Шепетівської міської ради, завідувач сектору з питань НС та ЦЗ  Шепетівської районної державної адміністрації, представники навчально-консультаційного пункту цивільного захисту м. Шепетівка.

При підведенні підсумків тренування було ще раз наголошено на важливості здійснення таких тренувань, їх оснащення та дії ланок цивільного захисту, взаємодії створених обєктових формувань під час ліквідації НС та їх наслідків, уміння керівництва закладу приймати рішення та ставити завдання особовому складу формувань у разі виникнення надзвичайних ситуацій.

Попович Ю.Б., завідувач НКП м. Шепетівка НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області

Підготовка до виконання завдань цивільного захисту суб’єктом господарювання

16 березня 2017 року на базі суб’єкта господарювання ТОВ «Агромоторсервіс» відбулося комплексне об’єктове  тренування на тему: «Дії органів управління цивільного захисту підприємства при  виникненні надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру».

Мета навчання:

·        підвищити рівень організації управління силами і засобами під час реагування на надзвичайні ситуації;

·        визначити рівень підготовки керівного складу до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;

·        проведення оповіщення працівників та населення про виникнення надзвичайних ситуацій;

·        перевірка готовності до дій формувань цивільного захисту;

·        надання першої медичної допомоги постраждалим.

Необхідно зазначити, що керівництво підприємства плідно співпрацює з НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області у питаннях навчання працівників щодо виконання завдань цивільного захисту. Так, напередодні тренування, завідувач Навчально-консультаційного пункту у м. Старокостянтинові провів методичний супровід даного заходу. Були проведенні інструкторсько-методичні заняття  з керівником та заступниками  ТОВ «Агромоторсервіс» щодо підготовки та проведення об’єктового тренування, а також інструктажі та консультації з учасниками навчання та іншими працівниками підприємства.

Згідно задуму тренування, на території суб’єкта господарювання виникло загоряння в автотракторному цеху (приміщення грунтообробки, металообробки). Виникла потреба ліквідації пожежі. До місця пожежі оперативно прибула ланка пожежогасіння ТОВ «Агромоторсервіс» та розпочала гасити пожежу використовуючи вогнегасники. Розповсюдження пожежі не було допущено, матеріали збережено, матеріальних та людських втрат не було – такі головні результати тренування.

Після завершення  комплексного об’єктового тренування начальник ЦЗ ТОВ «Агромоторсервіс» - директор Стасюк В.М. подякував працівникам підприємства та Старокостянтинівського РС ГУ ДСНС України у Хмельницькій області  за злагоджені дії, надав короткий підсумок і оцінку заходу, виголосив надію на подальшу співпрацю.

Подібні заходи практичної підготовки працівників суб’єкта господарювання з питань цивільного захисту та пожежної безпеки сприяють формуванню у населення розуміння необхідності знань правил безпеки життєдіяльності у повсякденному житті та вчать виживати в надзвичайних ситуаціях.

Лезун В.А., завідувач НКП м. Старокостянтинова НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області

Комплексне обєктове навчання з цивільного захисту на ПС 330 кВ «Шепетівка»

Комплексні об’єктові навчання  – вища форма підготовки органів управління, керівного та командно-начальницького складу цивільного захисту та навчання працівників підприємств, установ і організацій з питань захисту життя, здоров'я та порядку дій у надзвичайних ситуаціях. Це ефективна форма навчання керівного складу, формувань, робітників та службовців вирішенню завдань ЦЗ у період виникнення НС.

З метою удосконалення практичного досвіду у сфері цивільного захисту      24 березня 2017 року в м. Шепетівка на базі підприємства ПС 330 кВ «Шепетівка» було проведено  комплексне  об’єктове навчання з цивільного захисту.

Під час підготовчого періоду до навчання були відпрацьовані питання повязані з розробкою навчально-методичної документації, підготовки навчальних місць та натурних дільниць з відпрацювання практичних заходів, оцінка готовності персоналу, який залучається до навчання, засобів імітації, систем управління та оповіщення.

Основною метою навчання було вдосконалення методів узагальнення та аналізу даних про обстановку, що виникла під час надзвичайної ситуації, надання практики з проведення та розрахунків підготовки оперативної обстановки та обґрунтованих пропозицій для прийняття рішень, вміння своєчасно доводити завдання до виконавців та здійснювати контроль за їх виконанням, практичне вирішення прийомів і способів проведення рятувальних та інших невідкладних робіт.

Під час проведення  навчання  було відпрацьовано наявність і справність засобів оповіщення при аварії, можливість якнайшвидшого виходу людей із небезпечних  будівель та   приміщень,  наявність аварійного запасу технічних засобів, апаратів, приладів, засобів захисту, вміння діяти в екстримальних ситуаціях  керівного складу  підприємства,  організованість та злагодженість зацікавлених служб міста.

У проведенні тренувань приймали участь керівництво підприємства, формування цивільного захисту,  представники  Шепетівського РС ГУ ДСНС у Хмельницькій області, завідувач сектору з питань НС та ЦЗ  населення виконавчого комітету Шепетівської міської ради, представники навчально-консультаційного пункту цивільного захисту м. Шепетівка.

Під час проведення підсумків навчань було проаналізовано правильність дій керівного складу  підприємства та кожного працівника, який  брав участь у навчанні,  виявлення заходів, які сприяють підвищенню надійності роботи обладнання та безпеки обслуговуючого персоналу при ліквідації аварії природного та техногенного характеру.

Попович Ю.Б., завідувач НКП м. Шепетівка НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області

Проведено командно – штабні навчання у м. Нетішині

Командно-штабні навчання органів управління цивільного захисту є однією з основних форм практичної підготовки керівного складу і фахівців органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів цивільного захисту, керівників підрозділів (служб, формувань) сил цивільного захисту та їх органів управління.

Командно-штабні навчання організовуються згідно з Порядком підготовки до дій за призначенням органів управління та сил цивільного захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 р. № 443, та проводяться відповідно до Плану основних заходів цивільного захисту України на відповідний рік, річних планів основних заходів цивільного захисту функціональних і територіальних підсистем єдиної державної системи цивільного захисту  та їх ланок.

Відповідно до Плану основних заходів з підготовки цивільного захисту Хмельницької області на 2017 рік, 23 березня 2017 року під головуванням першого заступника виконавчого комітету Нетішинської міської ради  проведено командно- штабне навчання на тему: «Дії органів управління сил та засобів цивільного захисту при загрозі або виникненні надзвичайної ситуації, пов’язаної з підтопленням території садибної забудови міста Нетішин».

На першому етапі навчання, зазвичай, відпрацьовуються питання приведення органів управління та сил цивільного захисту у різні режими функціонування, проводиться оповіщення та збір керівного та особового складу, здійснюється збір даних обстановки, що склалася, їх оцінка та аналіз, постановка завдань підлеглим органам управління та силам, перевіряються питання функціональної готовності до дій за призначенням формувань, які залучаються до навчання. При цьому особливу увагу керівництво навчання має приділяти питанням розгортання та ефективності роботи систем управління, організації проведення практичних заходів цивільного захисту, підвищення стійкості об’єктів економіки, приведення у готовність формувань цивільного захисту, готовності захисних споруд до укриття населення тощо.

На другому етапі, як правило, відпрацьовуються питання управління підпорядкованими силами та засобами при ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, виконання заходів цивільного захисту, виконуються практичні заходи щодо захисту населення та територій.

Створювані на цьому етапі надзвичайні ситуації повинні за своїми масштабами та наслідками відрізнятися одна від одної, щоб дати можливість набути практичних навиків в реагуванні на надзвичайні ситуації та прийнятті рішень органам управління різних рівнів.

Особливу увагу на цьому етапі керівництво навчання має приділяти проведенню заходів з нарощування сил цивільного захисту територіальної підсистеми ЄДС ЦЗ,  розгортанню у повному обсязі органів управління, проведенню усіх видів розвідки, евакуації (тимчасового відселення) населення тощо.

За підсумками проведення навчання всі спеціалізовані служби міста відпрацювали  умовну  ситуацію в повному обсязі, служби продемонстрували  злагоджені дії  по оперативній ліквідації надзвичайної ситуації. Всі задачі,  які були покладені на служби, виконані на належному рівні. Дії органів управління та сили територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту були визнані такими, що готові до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

Завідувач Нетішинських курсів ІІІ категорії  П.Є.Васюта

Навчання вмінню діяти в екстремальних умовах – запорука безпеки персоналу підприємства

Підбиттям підсумків на завершальному етапі трирічного періоду підготовки з питань цивільного захисту працюючого населення суб’єктів господарювання, які налічують більше 50 осіб є спеціальні (комплексні) об’єктові навчання. 

Проведення вищезазначених навчань здійснюється у відповідності до наказу МВС України № 934 від  11.09.2014 року «Про затвердження Порядку організації та проведення спеціальних об’єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту». 

Згідно «План-графіку проведення практичної підготовки осіб керівного складу і фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів цивільного захисту на підприємствах, установах, організаціях міста Кам’янець-Подільський у 2017 році», затвердженого наказом начальника цивільного захисту – міського голови від 03.01.2017 року № 1,  09 та 10 березня під керівництвом голови правління підприємства Постового В.І. проведено комплексне об’єктове навчання на Кам’янець-Подільському ПАТ «ГІПСОВИК».

До навчання залучались керівництво, посередницький апарат, підрозділи суб’єкту господарювання, формування цивільного захисту, аварійні (аварійно-диспетчерські) підрозділи спеціалізованих служб цивільного захисту міста.

У навчанні прийняло участь 63 особи суб’єкту господарювання.

Під час проведення зазначеного заходу були відпрацьовані практичні дії персоналу підприємства в разі виникнення осередку пожежі в приміщенні адміністративної будівлі, яку зумовило коротке замикання електромережі в наслідок  буревію.

Під час навчання, за ввідними, було умовно травмовано одну особу та ще одна особа опинилась під завалом поваленого дерева.

В ході практичних дій були опрацьовані питання щодо оповіщення персоналу суб’єкта господарювання, евакуації людей, гасіння умовної пожежі первинними засобами пожежогасіння та інші заходи, передбачені планом проведення навчання.

У ході підготовки та проведення навчання здійснювалася перевірка стану цивільного захисту підприємства, вивчалися питання реалістичності виконання плану реагування на надзвичайні ситуації підприємства, проведено заходи щодо удосконалення практичних навичок керівного складу в прийнятті обґрунтованих рішень.

Велику увагу було приділено практичній підготовці – виробленню практичних навичок у особового складу формувань ЦЗ щодо виконання завдань за призначенням у разі подолання наслідків надзвичайної ситуації.

Якісному проведенню навчання передував копіткий підготовчий період. Методичний супровід даного заходу проводив завідувач Навчально-консультаційного пункту у місті Кам’янець-Подільському Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області В.В. Нікітін.

У тісній співпраці із керівником ПАТ «ГІПСОВИК» Постовим В.І та відповідальною особою з питань цивільного захисту Басуном П.П. були розроблені плануючі та звітні документи.

Завідувачем НКП проведені інструкторсько-методичні заняття, консультації, інструктажі та уроки практичного навчання з керівним складом СГ, заступниками, помічниками керівника навчання, посередниками при формуваннях цивільного захисту  та членами штабу керівництва навчання. Надавалася безпосередня практична допомога у відпрацюванні планів заступників та помічників керівника навчання, плану імітації, схеми розгортання сил та засобів ЦЗ тощо.

Завдяки детальному опрацюванню всіх пунктів плану проведення навчання та ретельній підготовці досягнуто реальних позитивних результатів.

Підбиваючи підсумки комплексного об’єктового навчання начальник цивільного захисту ПАТ «ГІПСОВИК» В.І. Постовий дав позитивну оцінку діям своїх підлеглих, висловив подяку найбільш активним учасникам.

Відзначив - всі завдання, що розігрувалися за сценарієм навчань, були розв’язані, але звернув увагу на ряд недоліків, які були виявлені в ході підготовки та проведення навчання. Загалом оцінив дії своїх підлеглих на оцінку «задовільно».

Виступ завідуючого НКП, як посередника навчань, який детально дав оцінку діям керівництва, формувань ЦЗ, працівників підприємства та надав рекомендації щодо удосконалення системи ЦЗ СГ.

Начальник цивільного захисту ПАТ «ГІПСОВИК» висловив впевненість у тому, що колектив підприємства значно підвищив свою готовність до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та в подальшому буде її удосконалювати.

Небеснюк С.П., майстер виробничого навчання Навчально-консультаційного пункту у м. Кам’янець-Подільському Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області  

ТОВ «Кам’янець-Подільський комбінат будівельних матеріалів» навчався діяти в умовах надзвичайної ситуації

З метою комплексного відпрацювання заходів, передбачених інструкціями щодо дій персоналу у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій  27 та 28 лютого 2017 року на ТОВ «Кам’янець-Подільський комбінат будівельних матеріалів»  було проведено планове комплексне об’єктове навчання.

Методичний супровід даного заходу проводив майстер виробничого навчання Навчально-консультаційного пункту у місті Кам’янець-Подільському Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області С.П. Небеснюк.

Підготовка керівного складу, інших посадових осіб навчань розпочалась у відповідності з наказом МВС України № 934 від 11.09.2014 року «Про затвердження Порядку організації та проведення спеціальних об’єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту».

Під час підготовки навчань майстром виробничого навчання були проведені заходи щодо перевірки стану цивільного захисту підприємства, реалістичності плану реагування на надзвичайні ситуації підприємства. Наявність та повнота відпрацювання документів, що стосуються діяльності підприємства в умовах виникнення надзвичайних ситуацій.

Основними завданнями тренувань були:

·        удосконалення практичних навичок керівного складу в прийнятті обґрунтованих рішень у разі ліквідації наслідків стихійного лиха, локалізації та гасіння осередку пожежі у виробничому цеху первинними засобами пожежогасіння, наданні медичної допомоги постраждалому та проведення евакуації працівників підприємства;

·        надання практичних навичок особовому складу формувань ЦЗ з виконання завдань за призначенням у разі подолання наслідків надзвичайної ситуації;

·        відпрацювання взаємодії ТОВ «Кам’янець-Подільський комбінат будівельних матеріалів» з спеціалізованими службами ЦЗ міста;

·        проведення екстреної евакуації працівників внаслідок виникнення надзвичайної ситуації.

Керував тренуванням начальник цивільного захисту - директор ТОВ «Кам’янець-Подільський комбінат будівельних матеріалів» Оліневич А.І.

Велику роботу щодо підготовки документації, навчальних місць та інших заходів під методичним супроводом майстра виробничого навчання НКП проводив начальник штабу керівництва тренування  Желіховський В.М.

Під час підготовки до комплексного об’єктового навчання було розроблено наказ, календарний план підготовки до тренування, план проведення навчання та інші документи.

Проведені інструктивно-методичні заняття та інструктажі з керівним складом, посадовими особами навчання. Працівники НКП особливу увагу приділили інструктуванню учасників тренування заходам безпеки під час його проведення.

Кропітка робота майстра виробничого навчання щодо відпрацювання необхідної документації по підготовці тренувань,  наданні методичних рекомендацій та практичної підготовки керівного складу та формувань цивільного захисту, а також навчальних місць, дала відповідні позитивні результати.

Згідно сценарію навчання внаслідок удару блискавки виникло коротке замикання проводки у виробничому цеху, яке стало наслідком виникнення осередку пожежі.

 «Увага всім!» - цей сигнал пролунав у визначений керівником навчання час.

Працівники, які були задіяні у виробничому процесі цеху, провели екстрену евакуацію з задимленого приміщення згідно плану евакуації. Евакуацію здійснили організовано та швидко через всі наявні евакуаційні виходи.

Одразу ж аварійно-технічною групою було вимкнуто електромережу, відділенням пожежогасіння до прибуття підрозділів ДСНС власними силами застосовані первинні засоби пожежогасіння для локалізації та ліквідації осередку загорання.

Аварійно-рятувальне формування з санітарною ланкою ліквідувало умовний завал, що був спричинений падінням дерева, дістало потерпілого, надало йому першу медичну допомогу.

Бригада Кам’янець-Подільської станції екстреної медичної допомоги Хмельницького ЦМК, що прибула на виклик обстежила та доставила потерпілого в медичний заклад.

У проведенні комплексного об’єктового навчання  прийняв участь заступник начальника управління НС та ЦЗН м. Кам’янець-Подільський Слюсарчук В.П., яким були надані вказівки щодо удосконалення  питань евакуації та утримання та обслуговування захисної споруди.

Підбив підсумки комплексного об’єктового навчання начальник цивільного захисту - директор ТОВ «Кам’янець-Подільський комбінат будівельних матеріалів» Оліневич А.І.

Він позитивно оцінив дії своїх підлеглих, вказав на недоліки, виявлені під час підготовки та проведення навчання, висловив подяку працівникам Навчально-консультаційного пункту міста та запевнив усіх присутніх в тому, що колектив підприємства буде в подальшому удосконалювати навички щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій та вмілому подоланню наслідків у разі виникнення їх на території підприємства.

Нікітін В.В., завідувач навчально-консультаційного пункту у м. Кам’янець-Подільському НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області

Комплексне обєктове тренування з цивільного захисту у Шепетівському технікумі ПДАТУ

Однією з важливих ланок у системі заходів із запобігання і реагування на надзвичайні ситуації є навчання працівників суб'єктів господарювання та навчальних закладів міста  діям у надзвичайних ситуаціях.

З цією метою 08 лютого 2017 року у м. Шепетівка  на базі Шепетівського технікуму  ПДАТУ було проведено  комплексне  об’єктове тренування з цивільного захисту.

Під час підготовчого періоду до тренування були відпрацьовані наступні питання:

·        розробка навчально-методичної документації щодо підготовки та проведення тренування;

·        підготовка навчальних місць та натурних дільниць з відпрацювання практичних заходів;

·        оцінка готовності персоналу, який залучається до навчання, засобів імітації, систем управління та оповіщення.

Основною метою навчання було досягнення злагодженості у роботі формувань ЦЗ, працівників суб’єкта господарювання, керівного складу і фахівців при виконанні заходів із запобігання і реагування на надзвичайні ситуації, відновлення життєдіяльності суб’єкта господарювання та ведення заходів з цивільного захисту. 

У ході  проведення тренування було відпрацьовано наявність і справність засобів оповіщення про аварії, можливість якнайшвидшого виходу людей із небезпечних  будівель та   приміщень,  наявність аварійного запасу технічних засобів, апаратів, приладів, засобів захисту, вміння діяти в екстримальних ситуаціях керівного складу навчального закладу, організованість та злагодженість зацікавлених служб міста.

У  проведенні тренувань   приймали участь керівництво закладу, формування цивільного захисту, представники Шепетівського РС ГУ ДСНС у Хмельницькій області, завідувач сектору з питань НС та ЦЗ  населення виконавчого комітету Шепетівської міської ради, представники навчально-консультаційного пункту цивільного захисту м. Шепетівка.

Попович Ю.Б., завідувач НКП м. Шепетівка НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької област

і

До надзвичайних ситуацій необхідно готуватися!

31 січня 2017 року на суб’єкті господарювання ТОВ «Старокостянтинівська база нафтопродуктів» відбулося комплексне об’єктове  тренування на тему: «Дії органів управління цивільного захисту підприємства при виникненні надзвичайних ситуації природного та техногенного характеру».

Мета навчання:

·        підвищити рівень організації управління силами і засобами під час реагування на надзвичайні ситуації;

·        визначити рівень підготовки керівного складу, під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;

·        проведення оповіщення працівників та населення про виникнення надзвичайних ситуацій;

·        перевірка готовності до дій у НС формувань цивільного захисту: ланка пожежегасіння;

·        надання першої медичної допомоги постраждалим.

Напередодні тренування, завідувач навчально-консультаційного пункту у м.Старокостянтинові провів методичний супровід даного заходу з керівництвом підприємства. Були проведенні інструкторсько-методичні заняття  з керівником та заступниками  ТОВ «Старокостянтинівська база нафтопродуктів» щодо підготовки та проведення об’єктового тренування, а також інструктажі та консультації з учасниками навчання та іншими працівниками підприємства.

Необхідно зазначити, що на даному підприємстві керівництвом, за методичним супроводом і практичною допомогою Навчально-методичного центру ЦЗ і БЖД Хмельницької області, відпрацьовано комплект документів з питань цивільного захисту. В наявності своєчасно затверджений Графік проведення практичних заходів з питань цивільного захисту.

Згідно задуму тренування, на території суб’єкта господарювання виникло загоряння бензовоза при отриманні ним нафтопродуктів на заправочній естакаді. Виникла потреба ліквідації пожежі. До місця пожежі оперативно прибула ланка пожежогасіння ТОВ «Старокостянтинівська база нафтопродуктів» та розпочала гасити пожежу,  використовуючи технічне оснащення. Розповсюдження пожежі не допустили, паливно-мастильні матеріали зберегли, людських і матеріальних втрат немає – такі головні результати тренування.

Після завершення  комплексного об’єктового тренування начальник ЦЗ ТОВ «Старокостянтинівська база нафтопродуктів» - директор В.М.Горєлов подякував працівникам за злагодженні дії,надав короткий підсумок і оцінку заходу.

Проведений захід  практичної підготовки працівників суб’єкта господарювання з питань цивільного захисту, пожежної безпеки показав, що планова робота з покращення матеріально-технічного забезпечення підприємства засобами для ліквідації НС вселяє  впевненість в дії виконавців та сприяє формуванню у населення розуміння необхідності і і підтримання правил безпеки життєдіяльності в повсякденному житті.

Лезун В.А., завідувач НКП у м.Старокостянтинові НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької областіКонец формы

 

 

Командно-штабне тренування з органами управління,  підрозділами  та спеціалізованими службами цивільного захисту успішно проведено у місті Кам’янець-Подільському

10 лютого надзвичайники, правоохоронці, військові, медики, енергетики, комунальні служби та представники органів місцевої влади зібралися для того, щоби перевірити готовність до дій за призначенням щодо ліквідації умовної надзвичайної ситуації, яка може виникнути при різкому потеплінні в басейні річки Смотрич з утворенням льодоходу.

За легендою тренування існувала реальна загроза руйнації гідроелектростанції та підтоплення 13 домоволодінь.

У проведені тренувань брало участь керівництво Головного управління ДСНС України в області, управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Хмельницької ОДА, представники міста та району.

Відомо, що успіх навчань та тренувань залежать від їх всебічної ретельної підготовки, тому працівники Навчально-консультаційного пункту у м. Кам’янець-Подільський Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області теж не залишились осторонь цієї події. Педагогічними працівниками Центру були наданні консультації в розроблені документів командно-штабного тренування керівництву управління надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міста, спеціалізованих служб цивільного захисту.

У ході практичної фази тренувань працівниками НКП проводилось роз’яснення школярам та вихованцям ліцею порядку дій рятувальників під час ліквідації повені та правил безпеки населення.

Після завершення рятувальних заходів міський голова Михайло Сімашкевич зазначив, що такі тренування проводяться у місті систематично. Дані ж навчання показали, що органи управління, сили та засоби міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту із завданням впоралися та до можливих надзвичайних ситуацій, пов’язаних з підтопленням територій, готові.

 

Завідувач Навчально-консультаційного пункту у м. Кам¢янець-Подільському Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області Василь Нікітін 

Комплексне обєктове тренування з цивільного захисту ПП УК «Управдом»

31 січня  2017 року у м. Шепетівка  на базі ПП УК «Управдом» було проведено  комплексне  об’єктове тренування за темою: «Організація та проведення заходів захисту робітників та службовців об’єкту під час виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та ліквідації їх наслідків».

     Основною метою навчання стала організація та здійснення аварійно-рятувальних робіт при ліквідації надзвичайних ситуацій, які можуть виникати  на об'єктах міста - силами формувань підприємства та відпрацювання взаємодії з формуваннями щодо мінімізації наслідків можливої надзвичайної ситуації.

      Під час проведення тренування було відпрацьовано: наявність і справність засобів оповіщення про аварії, можливість якнайшвидшого виходу людей із небезпечних  будівель та   приміщень,  наявність аварійного запасу технічних засобів, апаратів, приладів, засобів захисту, вміння діяти в екстримальних ситуаціях  керівного складу  підприємства,  організованість та злагодженість зацікавлених служб міста.

       У проведенні тренувань приймали участь керівництво підприємства, формування цивільного захисту,  представники  Шепетівського РС ГУ ДСНС у Хмельницькій області, завідувач сектору з питань НС та ЦЗ  населення виконавчого комітету Шепетівської міської ради, представники навчально-консультаційного пункту цивільного захисту м. Шепетівка.

      Під час проведення підсумків навчань було проаналізовано правильність дій керівництва підприємства, формувань, які були  задіяні до проведення навчань, зацікавлених служб, які ліквідовували ймовірну надзвичайну ситуацію передбачену темою навчання.

 

Попович Ю.Б., завідувач НКП у м. Шепетівка НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області

Щоб швидко діяти - потрібен час

Керівництво та працівники ТДВ «Славутський ремонтно-механічний завод» не раз доводили, що вони спроможні забезпечити надійну роботу підприємства у нештатних ситуаціях.

А як будуть діяти працівники під час виникнення надзвичайної ситуації   техногенного характеру, при аварії під час експлуатації устаткування та обладнання?

Саме таке питання ставив перед собою керівник підприємства директор заводу Кучава Н.В., під час підготовки та проведення комплексного об’єктового тренування на підприємстві.

Так, під керівництвом директора заводу Кучава Н.В., та спільно з  працівниками Славутських курсів 3 категорії Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Хмельницької області 25 листопада було проведено комплексне об’єктове тренування з проведенням практичних заходів з відпрацювання питань дій органів управління та формувань цивільного захисту підприємства у разі виникнення надзвичайної ситуації техногенного  характеру та ліквідації її наслідків. Організація проведеного тренування здійснювалось поетапно з плановим методичним супроводом завідувача  Славутських курсів Гуцалюком В.В..    

На етапі підготовки навчання завідувачем Славутських курсів Гуцалюком В.В., була надана методична допомога керівництву підприємства у відпрацюванні наказу щодо підготовки та проведення тренування, календарного плану підготовки та плану проведення тренування,  організації занять та тренувань з особовим складом формувань цивільного захисту, які були задіяні до заходів тренування.

У ході самого тренування були проведені практичні заходи щодо роботи особового складу аварійно-технічної ланки, організована робота ланки охорони громадського порядку, перевірені знання та навички особового складу медичної ланки з надання домедичної допомоги умовно постраждалим в осередку надзвичайної ситуації, здійснено евакуацію працівників підприємства під час умовної пожежі у безпечне місце.

Результатом тісної співпраці працівників Славутських курсів та керівництва ТДВ «Славутський РМЗ» стало підвищення виконання обов’язків особового складу формувань та впевненості працівників підприємства у своїх можливостях щодо протидії надзвичайним ситуаціям як техногенного, так і природного характеру.

 

Гуцалюк В.В., завідувач Славутських курсів 3 категорії НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області

Комплексне обєктове навчання з цивільного захисту на ПрАТ «Добробут»

Успішне вирішення багатопланових і складних завдань, які покладені на цивільний захист підприємства, у значній мірі залежатимуть від рівня підготовки персоналу підприємства до дій у складній обстановці, яка може скластись внаслідок виникнення надзвичайних ситуацій техногенного, природного, соціального, воєнного  характеру.

З цією метою 21 листопада   2016 року згідно «План-графіку проведення практичної підготовки осіб керівного складу і фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів цивільного захисту на підприємствах, в установах, організаціях  м. Шепетівки та Шепетівського району  у 2016 році», на базі ДП ПрАТ «Добробут»  проводилось комплексне  об’єктове навчання за темою: «Організація та проведення заходів захисту персоналу об’єкту під час виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та ліквідації їх наслідків».

Згідно плану проведення представниками Навчально – методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області здійснено  методичний супровід  даного заходу.

 Проведені інструктивно-методичні заняття  з керівником та заступниками, в ході яких були визначені теми та цілі тренувань, а також проведено інструктажі та консультації з учасниками навчання. Надана допомога у розробці керівних документів по проведенню навчання.

Під час проведення КОН  відпрацьовано практичні етапи  по організації і проведенню заходів ЦЗ у разі виникнення НС техногенного та природного характеру при діях особового складу за сигналами ЦЗ.

Проведено тренування  особового складу формувань  щодо  готовності та проведення робіт з ліквідації наслідків НС, перевірено рівень роботи керівного складу ЦЗ ПрАТ «Добробут»  щодо вміння організувати та провести заходи ЦЗ із захисту працівників у разі виникнення аварій, катастроф та стихійного лиха.

У  даному заході  приймали участь керівництво підприємства, посередницький апарат, формування цивільного захисту підприємства,  представники  Шепетівського РС ГУ ДСНС у Хмельницькій області, завідувач сектору з питань НС та ЦЗ  населення виконавчого комітету Шепетівської міської ради, представники Навчально консультаційного пункту цивільного захисту м. Шепетівка.

Проведені навчання   показали, що працівники підприємства готові до виконання завдань, пов'язаних із виникненням різного роду надзвичайних ситуацій, але необхідно постійно вдосконалювати свій професійний рівень шляхом навчання у сфері цивільного захисту та проведення практичних  заходів на підприємстві.

Завідувач НКП м. Шепетівки НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області Юрій Попович

Персонал завжди готовий до дій у НС

11 листопада 2016 року  у ПСМНЗ «Нетішинська міська школа мистецтв»   відбулося комплексне об’єктове  тренування на тему: «Дії органів управління при виникненні та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій».

             Напередодні тренування працівники  Нетішинських курсів провели методичний супровід даного заходу з керівництвом закладу. Були проведені інструктивно-методичні заняття  з керівництвом закладу, в ході яких були визначені теми та цілі тренувань, а також інструктажі та консультації з учасниками тренування. Керівництвом закладу видано наказ на проведення тренування, розроблено  плани проведення, обов’язки  керівництва та посередників, план  об’єкта , схеми розгортання сил і засобів та місця відпрацювання, розроблено заходи безпеки. 

Тренування почалось із збору керівного складу та працівників  ПСМНЗ «Нетішинська міська школа мистецтв» щодо отриманої інформації  про пожежу в гардеробі закладу. Керівником  прийнято рішення  про оповіщення і збір керівного складу органів управління, які очолюють формування ЦЗ та постановки завдань щодо приведення у готовність за призначенням.

У ході тренування практично відпрацьовано готовність протипожежного формування по гасінню умовної пожежі в гардеробі, ланки евакуації з відпрацюванням плану евакуації. Додатково проведено заняття з правил використання первинних засобів пожежогасіння.

   Після завершення заходу було підведено підсумки, на яких відмітили оперативність, рішучі дії керівництва та персоналу, а також недопущення паніки серед працівників. За це і отримали добру оцінку.

 У проведені тренувань прийняли участь  керівництво закладу, посередницький апарат, формування цивільного захисту, представники Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області та  Нетішинських курсів 3-категорії Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області.

 Завідувач Нетішинських курсів  3 категорії НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області  П.Є.Васюта

Комплексне об’єктове навчання з цивільного захисту ДП «Хмельницький облавтодор» Філія «Шепетівська ДЕД»

09 листопада  2016 року у м. Шепетівка  на базі ДП «Хмельницький облавтодор» Філія «Шепетівська ДЕД» було проведено  комплексне  об’єктове навчання на тему: «Організація та проведення заходів захисту персоналу об’єкту під час виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та ліквідації їх наслідків».

Основною метою навчання стала організація та здійснення аварійно-рятувальних робіт при ліквідації надзвичайної ситуації на об'єкті силами формувань підприємства і відпрацювання взаємодії з формуваннями та заінтересованими службами міста щодо мінімізації наслідків можливої надзвичайної ситуації на об'єкті з масовим перебуванням людей.

Під час проведення тренування було відпрацьовано наступні заходи:

·  наявність і справність засобів і способів оповіщення про аварії;

·  можливість забезпечення якнайшвидшого виходу людей із небезпечних  будівель та приміщень (наявність і стан запасних виходів, сходових клітин, систем вентиляції та  противдимного захисту);

· наявність аварійного запасу технічних засобів, апаратів, приладів, засобів захисту;

·  підготовленість керівного складу  до керівництва ліквідацією аварії;

·  організованість та злагодженість у роботі рятувальників, персоналу,   адміністративно-господарського персоналу та інших служб.

У проведенні тренувань приймали участь керівництво підприємства, формування цивільного захисту, представники Шепетівського РС ГУ ДСНС у Хмельницькій області, завідувач сектору з питань НС та ЦЗ  населення виконавчого комітету Шепетівської міської ради, представники навчально-консультаційного пункту цивільного захисту м. Шепетівка.

Під час проведення підсумків навчань проаналізовано правильність дій на випадок виникнення надзвичайної ситуації кожним працівником, який  бере участь у навчанні  та  виявлення заходів, що сприяють підвищенню надійності роботи обладнання та безпеки особового складу підприємства  при ліквідації аварії.

Попович Ю.Б., завідувач навчально-консультаційного пункту у м. Шепетівці НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області 

Навчатися захисту від надзвичайних ситуацій – обов’язок кожного студента

Захист населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій - основне завдання держави, яке вона реалізує через систему цивільного захисту. Одним із завдань цивільного захисту України є навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях.

 З цією метою у жовтні 2016 року згідно Плану-графіку проведення практичної підготовки осіб керівного складу і фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів цивільного захисту на підприємствах, установах, організаціях міста Кам’янець-Подільський  у навчальних закладах ІІ рівня акредитації (Кам’янець-Подільському коледжі ПДАТУ, Кам’янець-Подільському індустріальному коледжі, Кам’янець-Подільському коледжі будівництва, архітектури та дизайну, Кам’янець-Подільському коледжі культури та мистецтв) під керівництвом своїх директорів – начальників цивільного захисту відповідно (Муравка Т.Г., Недошитко М.І., Сільченко Н.А., Нижник С.В.) проведено комплексні об’єктові тренування на тему: «Організація захисту персоналу та студентів навчального закладу при виникненні надзвичайних ситуацій і локалізація та ліквідація їх наслідків, як у мирний час, так і в особливий період та в умовах можливих актів тероризму».

Метою тренування було:

1. Перевірити реальність планів реагування на надзвичайні ситуації на мирний час.

2. Удосконалити практичні навички керівного складу у прийнятті обґрунтованих рішень у разі виникнення надзвичайної ситуації.

3. Надати практичні навички особовому складу формувань ЦЗ з виконання завдань за призначенням у разі виникнення надзвичайної ситуації.

4. Провести тренування з оповіщення студентів та персоналу ВНЗ, діям за сигналом «Увага всім!» та мовній інформації штабу ЦЗ.

Тренування пройшли на достатньо високому організаційному рівні, студенти та персонал ВНЗ практично відпрацювали дії під час виникнення надзвичайної ситуації в приміщенні, а саме:

- організовано здійснили евакуацію з навчального корпусу;

- формування цивільного захисту ВНЗ практично ліквідовували осередки умовної пожежі та інші НС, знаходили потерпілих під завалами та визволяли їх з-під уламків, надавали першу медичну допомогу потерпілим.

Виконуючи вищеперераховані завдання особовий склад формувань показав свої вміння та навички щодо ліквідації надзвичайної ситуації.

У ході тренування представники 2 ДПРЗ ознайомили тих, хто навчається з пожежно-рятувальною технікою, яка є на їх оснащенні та можливостями щодо ліквідації різноманітних надзвичайних ситуацій.

Після проведення кожного об’єктового тренування керівниками навчальних закладів проведено підведення підсумків з визначенням недоліків та позитивних моментів. Були постановлені завдання у сфері цивільного захисту на наступний рік.

Представники-посередники від навчально-консультаційного пункту у ході підготовки та проведення тренувань надавали допомогу відповідальним особам з питань цивільного захисту закладів щодо підготовки документації, навчальних місць, формувань ЦЗ тощо.

Все це дало позитивні результати під час практичної фази КОТ.

Небеснюк С.П., майстер виробничого навчання навчально-консультаційного пункту у місті Кам’янець-Подільському Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області

 

 

Комплексне об’єктове тренування - необхідний етап у підготовці суб’єкта господарювання з питань цивільного захисту

У жовтні 2016 року на суб’єктах господарювання розташованих на території м.Старокостянтинів проведено комплексні об’єктові  тренування на тему: «Організація та управління силами та засобами  при реагуванні на надзвичайні ситуації». Спеціальні об’єктові тренування відбулись на території ТОВ «Старокостянтинівська база зберігання нафтопродуктів», ТОВ «Ясен-Поділля», ПАТ «Старокостянтинівський завод ковальсько-пресового устаткування».

Мета тренувань:

·             підвищити рівень організації управління силами і засобами під час реагування та гасіння пожеж;

·             перевірити організацію взаємодії з оперативними підрозділами Старокостянтинівського сектору цивільного захисту ГУ ДСНС Хмельницької області, служб цивільного захисту міста Старокостянтинів і Старокостянтинівського району;

·             визначити рівень підготовки керівного складу під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;

·             проведення оповіщення населення про виникнення надзвичайних ситуацій;

·             надання першої медичної допомоги постраждалим.

Відповідно до плану методичного супроводу, який здійснював  завідувач Навчально-консультаційного пункту у м.Старокостянтинові, підготовка вищеназваних заходів проводилась при тісній співпраці з керівництвом підприємств. Були проведенні інструкторсько-методичні заняття  з керівниками та заступниками  щодо підготовки та проведення КОТ, організації  взаємодії з керівниками міськрайонних служб в ході проведення ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, а також інструктажі та консультації з учасниками навчання та працівниками підприємства.

Всі тренування відповідно до задуму розпочинались з оповіщення працівників про виникнення пожежі в одному з підрозділів суб’єкта господарювання або окремій ділянці виробництва. Через загрозу розповсюдження пожежі по території підприємства проводилась евакуація працівників підприємства і відвідувачів у безпечне місце. Для усунення загрози було застосовано добровільні пожежні дружини суб’єктів господарювання і об’єктові формування цивільного захисту відповідно до визначених завдань.

У ході тренувань на всіх суб’єктах господарювання відпрацьовувалось питання взаємодії з силами Старокостянтинівського сектору  ГУ ДСНС у Хмельницькій області.

Спільними діями працівників підприємств і рятувальників загроза надзвичайної ситуації успішно була ліквідована.

Учасниками тренувань стали 128 працівників суб’єктів господарювання.

За ходом тренувань спостерігали: керівники  Старокостянтинівського сектору ЦЗ  ГУ ДСНС України у Хмельницькій області, відділу з питань цивільного захисту населення виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради, запрошені керівники комунальних підприємств міста.

При підведенні підсумків тренувань відзначено дії кращих підрозділів і працівників, поставлено завдання на усунення виявлених помилок і покращення фінансового, матеріально-технічного забезпечення заходів цивільного захисту.

Проведений захід  практичної підготовки працівників з питань цивільного захисту, пожежної безпеки сприяв формуванню  системи знань  і дій людей при виникненні реальних загроз їх життю, збереженню матеріальних цінностей і швидкому відновленню робочого алгоритму функціонування суб’єктів господарювання за призначенням.

Лезун В.А., завідувач Навчально-консультаційного пункту у м.Старокостянтинові НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області                           

Комплексне об’єктове навчання з цивільного захисту на станції Шепетівка

Основними формами підготовки та перевірки рівня навчання усіх категорій населення з питань захисту та дій в умовах надзвичайних ситуацій на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форм власності та господарювання вважаються спеціальні комплексні об’єктові навчання.

Для визначення рівня готовності до дій у випадку виникнення надзвичайних ситуацій керівного складу та особового складу формувань цивільного захисту, 28 жовтня 2016 року у м. Шепетівка  на базі станції Шепетівка  проводилось комплексне  об’єктове навчання на тему: «Дії керівного та командно-начальницького складу і персоналу СГД під час виникнення  надзвичайних  ситуацій».

Основна мета навчання полягала у виробленні умінь керівників щодо підтримання підпорядкованих формувань, готовності до їх застосування, організації виконання завдань за призначенням, управління ними при проведені аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт.

 Під час проведення комплексних об’єктових навчань відпрацьовано реальність планів щодо приведення у готов­ність до дій формувань цивільного захисту, прийоми i способи проведення рятувальних та інших невідкладних робіт  у зонах надзвичайних ситуацій, взаємодії формувань з іншими силами та службами, що залучаються для вико­нання відповідних робіт. Проведені тренування особового складу підприємства за сигналами оповіщення про надзвичайну ситуацію.

У проведенні заходу приймали участь керівництво підприємства, посередницький апарат, формування цивільного захисту підприємства,  представники  Шепетівського РС ГУ ДСНС у Хмельницькій області, завідувач сектору з питань НС та ЦЗ  населення виконавчого комітету Шепетівської міської ради, представники навчально-консультаційного пункту у м. Шепетівці.

Проведені навчання показали, що затрати на ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій не зрівнянні з витратами для організації навчання. Адже життя і здоров’я  людині ніякими коштами не повернеш.
Попович Ю.Б., завідувач Навчально-консультаційного пункту у м. Шепетівка НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області
 

Щоб правильно діяти, потрібно навчатись

Під керівництвом Голови правління ПАТ «Горинь» та спільно з  працівниками Славутських курсів 3 категорії Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Хмельницької області було сплановано  комплексно об’єктове навчання  з проведенням  практичних заходів з відпрацювання дій органів управління та формувань цивільного захисту підприємства у разі виникнення надзвичайної ситуації техногенного  характеру та ліквідації її наслідків.  Організація проведених навчань здійснювалась поетапно з плановим методичним супроводом завідувача Славутських курсів III категорії Навчально-методичного центру Хмельницької області Гуцалюком В.В..    

Керівники підрозділів та працівники ПАТ «Горинь» не раз доводили, що вони спроможні забезпечити своєчасну та надійну роботу підприємства при аваріях чи несправностях, які виникають під час експлуатації устаткування та обладнання.

А як будуть діяти працівники  під час виникнення надзвичайної ситуації  техногенного характеру безпосередньо на самому підприємстві? Саме таке питання ставила перед собою керівник підприємства - голова правління Ремеза Ольга Якимівна під час підготовки та проведення комплексного обєктового навчання на підприємстві.

На етапі підготовки навчання завідувачем Славутських курсів 3 категорії Гуцалюком В.В., була надана методична допомога керівництву підприємства у відпрацюванні наказу щодо підготовки та проведення навчання, календарного плану підготовки та плану проведення навчання, відпрацюванню особистих документів заступників   керівника, організації занять та тренувань з особовим складом формувань цивільного захисту, які були задіяні до навчання.

У ході самого навчання були проведені практичні заходи щодо роботи особового складу ланки пожежогасіння з гасіння умовної пожежі, організована робота ланки охорони громадського порядку, перевірені знання та навички особового складу медичної ланки з надання домедичної допомоги умовно постраждалим в осередку надзвичайної ситуації, здійснено евакуацію працівників підприємства під час умовної пожежі у безпечне місце.

Результатом тісної співпраці керівника Славутських курсів 3 категорії Гуцалюка В.В. та керівництва ПАТ « Горинь», як зазначила голова правління Ремеза О.Я., стало підвищення впевненості працівників підприємства у своїх можливостях щодо протидії надзвичайним ситуаціям, як природнього так і техногенного характеру.

Гуцалюк В.В., завідувач Славутських курсів 3 категорії НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області

КП НМР «Благоустрій» виконує свою роботу і також турбується за персонал та відвідувачів

7 жовтня у КП НМР «Благоустрій» було проведено комплексне об’єктове  тренування на тему: «Дії персоналу та керівництва при виникненні та ліквідації наслідків пожежогасіння в офісних приміщеннях.

Мета навчання:

·        перевірити готовність персоналу та керівників оперативно діяти у надзвичайних ситуаціях;

·        визначити рівень готовності персоналу та злагодженості дій у НС;

·        проведення керівництвом евакуації персоналу та відвідувачів при виникненні надзвичайних ситуацій.

Напередодні тренування працівники Нетішинських курсів провели методичний супровід даного заходу з керівництвом підприємства. Були проведенні інструкторсько-методичні заняття  з керівниками в ході яких були визначені теми та цілі тренувань, а також інструктажі з персоналом та консультації.

Згідно задуму тренування було отримано інформацію про задимлення та в подальшому пожежі у закритому кабінеті. Керівництвом прийнято рішення щодо негайної евакуації відвідувачів та персоналу, повідомлення відділення пожежної частини, знеструмлення всього крила будівлі. Пожежній дружині згідно розрахунку необхідно було взяти спорядження, запасний ключ від підозрілого кабінету та приступити до виявлення та ліквідації пожежі. Визначена керівником людина зустрічала пожежну машину.

Після завершення заходу було підведено підсумки, на яких відмітили оперативність, тактовність, рішучі дії керівництва та персоналу, а також недопустимість паніки серед персоналу та відвідувачів, за це і отримали високу оцінку проведеним заходам, за якими спостерігали представники: керівництво суб’єкта господарювання, управління з питань цивільного захисту населення Хмельницької ОДА та майстри Нетішинських курсів 3-категорії Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області.

Сотник О.О., майстер ВН Нетішинських курсів 3 категорії НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області                                           

 

 

Тренування на об’єкті з масовим перебуванням людей

Щороку на об’єктах з масовим перебуванням людей проводяться навчання, тренування щодо дій у надзвичайних ситуаціях. Основними завданнями  даних заходів є удосконалення навичок керівного складу у прийнятті рішень, а також вміння працівників чітко діяти.

 23 вересня 2016 року у магазині «Наш край» м. Нетішин, що  відноситься до об’єктів з масовим перебуванням людей проведено комплексне об’єктове тренування з питань цивільного захисту. Усвідомлюючи важливість та необхідність відпрацювання заходів, які стосуються безпеки відвідувачів та персоналу, керівництво та працівники об’єкту відповідально поставилися до проведення заходу.

Тренування проводилось на тему: «Дії керівного складу, фахівців та працівників  при загрозі виникнення та при ліквідації наслідків надзвичайної ситуації техногенного характеру».

Перший етап розпочався з оповіщення та збору керівного складу, перевірки працездатності системи оповіщення та проведення евакуаційних заходів.

На другому етапі відпрацьовувались питання ліквідації пожежі у складському приміщенні, та питань взаємодії зі службою міста.

Третій етап супроводжувався заходами з надання першої домедичної допомоги потерпілому з подальшим направленням у лікувальний заклад.

У ході методичного супроводу педагогічними працівниками курсів була надана допомога у розробці документів з організації та проведення тренування. Здійснено вивчення учасниками керівних документів, посадових інструкцій, порядку дій у разі виникнення пожежі, планів евакуації людей, майна та обладнання. Представником ГУ ДСНС додатково проведено заняття з правил використання первинних засобів пожежогасіння та порядок надання першої домедичної допомоги. Також була надана допомога у підготовці навчальних місць з відпрацювання практичних заходів та здійснено консультування керівництва підприємства.

Після завершення заходу було підведено підсумки, на яких відмітили оперативність, тактовність, рішучі дії керівництва та працівників. За це і отримали добру оцінку.

У проведенні тренувань прийняли участь керівництво підприємства, посередницький апарат, представники головного управління ДСНС України у Хмельницькій області, управління з питань цивільного захисту населення Нетішинської міської ради та майстри Нетішинських курсів 3-категорії Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області.

Васюта П.Є., майстер виробничого навчання Нетішинських курсів 3 категорії  НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області     

Студенти навчаються захищатися від надзвичайних ситуацій

Захист населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій - основне завдання держави, яке вона реалізує через систему цивільного захисту. Одним із завдань цивільного захисту України є навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях.

 З цією метою у вересні 2016 року згідно Плану-графіка проведення практичної підготовки осіб керівного складу і фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів цивільного захисту на підприємствах, установах, організаціях міста Кам’янець-Подільський  у вищих навчальних закладах ІІ-ІV рівня акредитації (Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, Подільський державний аграрно-технічний університет, Кам’янець-Подільський планово-економічний технікум, Кам’янець-Подільське медичне училище, Кам’янець-Подільський коледж Харчових технологій) під керівництвом своїх ректорів (Копилов С.А., Іванішин В.В.) та директорів (Тріпак М.М., Клим В.С., Решетняк Г.М.) проведено комплексні об’єктові тренування на тему: «Організація захисту персоналу та студентів навчального закладу при виникненні надзвичайних ситуацій і локалізація та ліквідація їх наслідків, як у мирний час, так і в особливий період та в умовах можливих актів тероризму».

Метою тренування було:

1.      Перевірити реальність планів реагування на надзвичайні ситуації на мирний час.

2.      Удосконалити практичні навички керівного складу в прийнятті обґрунтованих рішень у разі виникнення надзвичайної ситуації.

3.      Надати практичні навички особовому складу формувань ЦЗ з виконання завдань за призначенням у разі виникнення надзвичайної ситуації.

4.      Провести тренування з оповіщення студентів та персоналу ВНЗ, діям за сигналом «Увага всім!» та мовній інформації штабу ЦЗ.

Тренування пройшло на хорошому організаційному рівні, студенти та персонал ВНЗ практично відпрацювали дії під час виникнення надзвичайної ситуації в  аудиторії, організовано здійснили евакуацію з навчального корпусу.

Формування цивільного захисту ВНЗ практично ліквідовували пожежі та інші НС, надавали домедичну допомогу потерпілим, виявляли потерпілих під завалами та практично визволяли їх з під уламків. В  цілому особовий склад формувань справився зі своїми завданнями.

Також в ході тренування представники Центру розмінування Збройних сил України ознайомили учасників тренування з вибуховими предметами, як промислового виготовлення, так і саморобними, які зустрічаються в зоні проведення АТО, та як діяти у випадку виявлення таких предметів. Представники 2 ДПРЗ знайомили з пожежною та рятувальною технікою, яка є на їх озброєнні та можливостями по ліквідації різноманітних НС.

Нікітін В.В., завідувач навчально-консультаційного пункту у місті Кам’янець-Подільському Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області

Щоб правильно діяти, необхідно багато знати, а щоб знати, треба навчатись

Працівники Славутського управління з експлуатації газового господарства ПАТ «Хмельницькгаз» під керівництвом начальника Славутського УЕГГ ПАТ «Хмельницькгаз»  М.П. Радкевич не раз доводили мешканцям м.Славута, що вони спроможні забезпечити своєчасну та надійну допомогу при аваріях чи несправностях, які виникають під час експлуатації устаткування та обладнання, що працює на природному газу. А як будуть діяти працівники Славутського УЕГГ під час виникнення надзвичайної ситуації природнього чи техногенного характеру безпосередньо на самому підприємстві? Саме такі питання ставив перед собою начальник Славутського УЕГГ М.П.Радкевич під час підготовки та проведення комплексного об’єктового тренування на підприємстві.

  Спільно з  працівниками Славутських курсів ІІІ категорії Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Хмельницької обл. було сплановано  КОТ з проведенням  практичних заходів з відпрацювання дій органів управління та формувань цивільного захисту підприємства у разі виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру та ліквідації її наслідків.  Організація проведених тренування здійснювалась поетапно з плановим методичним супроводом майстром виробничого навчання Славутських курсів Бондарчуком Ю.В.

  На етапі підготовки комплексного об’єктового тренування майстром виробничого навчання була надана методична допомога керівництву підприємства у відпрацюванні наказу щодо підготовки та проведення тренування, календарного плану підготовки та плану проведення тренування, відпрацюванню особистих документів заступників та помічників керівника тренування, організації занять та тренувань з особовим складом формувань цивільного захисту, які були задіяні до тренування.

  У ході тренування були проведені практичні заходи щодо роботи особового складу ланки пожежогасіння з гасіння умовної пожежі, організована робота ланки охорони громадського порядку, перевірені знання та навички особового складу медичної ланки з надання домедичної допомоги умовно постраждалим в осередку надзвичайної ситуації, здійснено евакуацію працівників підприємства під час умовної пожежі в безпечне місце.

   Результатом тісної співпраці Славутських курсів III категорії та керівництва Славутського УЕГГ, як зазначив начальник  Славутського УЕГГ М.П.Радкевич, стало підвищення впевненості працівників підприємства у своїх можливостях щодо протидії надзвичайним ситуаціям як природного так і техногенного характеру.

Бондарчук Ю.В., майстер виробничого навчання Славутських курсів ІІІ категорії                     

Комплексне об’єктове навчання з цивільного захисту на ТОВ ТД «ШЕПЕТІВСЬКИЙ ЦУКОР»

Велика кількість можливих техногенних та природних надзвичайних ситуацій, які притаманні всім регіонам держави, територіям та об’єктам господарської діяльності вимагають створення та підтримання у високій готовності сил цивільного захисту як центрального, територіального, так і об’єктового призначення,  у тому числі формувань ЦЗ загального призначення.

З цією метою для забезпечення необхідного рівня готовності керівництва та формувань  підприємства до дій у випадку виникнення надзвичайних ситуацій,  27 вересня 2016 року у м. Шепетівка  на базі ТОВ ТД «Шепетівський цукор»  проводилось комплексне  об’єктове навчання на тему: «Дії керівного та командно-начальницького складу і персоналу СГД під час виникнення  надзвичайних  ситуацій.

Основною метою навчання було перевірити реальність виконання заходів ЦЗ в ТОВ ТД «Шепетівський цукор» у разі виникнення надзвичайної ситуації; удосконалити навички в організації і проведенні заходів щодо захисту робітників і службовців при стихійних лихах і аваріях.

Під час проведення навчань відпрацьовані наступні заходи:

·        наявність і справність засобів і способів оповіщення про аварії;

·        можливість забезпечення як найшвидшого виходу людей із небезпечних  будівель та   приміщень  (наявність і стан запасних виходів, сходових клітин, систем вентиляції та   протидимного захисту);

·        підготовленість керівного складу до керівництва ліквідацією аварії;

·        організованість та злагодженість у роботі рятувальників, персоналу,  адміністративно-господарського персоналу та інших служб.

У проведенні навчань приймали участь керівництво підприємства, посередницький апарат, формування цивільного захисту підприємства,  представники  заінтересованих служб, представники навчально-консультаційного пункту цивільного захисту м. Шепетівка.

Під час проведення підсумків навчань було проаналізовано питання підвищення  комплексу заходів зі зниження наслідків небезпечних явищ, захисту працівників, обладнання і споруд підприємства, організації та проведення екстреної евакуації персоналу при виникненні НС природного, техногенного характеру та правильність дій кожного працівника, який  брав  участь у навчанні. 
Попович Ю.Б., завідувач навчально-консультаційного пункту (у м. Шепетівка) НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області
 

Комплексне об’єктове навчання з питань цивільного захисту на ПАТ «Хмельницькгаз»

15 вересня поточного року на ПАТ «Хмельницькгаз» було проведено комплексне об’єктове навчання на тему: «Дії керівного складу, органів управління та сил ЦЗ у разі виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру – загоряння даху одного з приміщень підприємства, проведення рятувальних та інших невідкладних робіт».

За мету в ході даного навчання ставили перевірку відповідності та дієвості  плану реагування на надзвичайні ситуації підприємства, готовності керівного складу і органів управління до дій в умовах надзвичайних ситуацій. Підсумовуючим результатом даного навчання мало стати визначення рівня готовності спеціалізованих служб і формувань цивільного захисту, структурних підрозділів до виконання заходів за призначенням.

На підготовчому етапі, який розпочався за 45 діб до безпосереднього проведення КОН керівництво штабу цивільного захисту об’єкта спільно із педагогічними працівниками Навчально – методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області, в ході здійснення методичного супроводу практичної підготовки, розробили плануючу документацію, сценарій проведення навчання, намітили основні етапи його підготовки.

У подальшому педагогічні працівники Центру проводили інструктивно-методичні заняття, які організовувалися керівником підприємства, інструктажі з посередниками та працівниками, які на час навчання були призначені керівниками на навчальних місцях з практичного відпрацювання робіт і залучалися до проведення заходів.

Комплексне об’єктове навчання розпочалося із проведення оповіщення працівників про небезпеку та евакуації з приміщень. Надалі було проведено відімкнення адмінбудівель від мереж електро-, газопостачання.

Після з’ясування обстановки, відповідальними здійснено виклик аварійно – рятувальної та медичної служби, оскільки масштаби пожежі перевищували можливості працівників локалізувати загорання самостійно. Крім того, за задумом, було виявлено постраждалого.

По завершенню роботи спеціалізованих служб з метою узагальнення та систематизації теоретичних знань, практичних умінь при виникненні надзвичайних ситуацій усім присутнім проведено демонстрацію алгоритмів дій при роботі з вогнегасником, під час надання долікарської допомоги, при виявленні підозрілого чи вибухонебезпечного предмета.

Підсумовуючи проведений захід, директор технічний Лоб Олександр Михайлович наголосив на значущості таких навчань, які дають можливість узагальнити та систематизувати теоретичні знання, практичні уміння та повторити алгоритми дій при виникненні надзвичайних ситуацій. Він зазначив, що навчання проведено на високому рівні, поставлені завдання виконано. Він подякував усім фахівцям та спеціалізованим службам, які прийняли участь у проведенні комплексного об’єктового навчання і з якими у підприємства заключені договори про співпрацю.

По завершенню КОН, в ході заключної частини навчання, заступники, помічники керівника навчання та посередники провели обговорення усіх етапів проведення та дій його учасників, надали пропозиції щодо покращення підготовки працівників до дій при виникненні надзвичайних ситуацій. У подальшому керівником підприємства ПАТ «Хмельницькгаз» буде видано наказ про стан готовності підприємства до вирішення завдань цивільного захисту.

 

Методист обласного методичного кабінету Альона Мельник

Удосконалюємо професійну компетентність

У серпні, продовжуючи навчання за Програмами практичної підготовки, Славутські курси  III категорії Навчально – методичного центру ЦЗ та БЖД Хмельницької області провели методичний супровід ряду практичних заходів на суб’єктах господарювання міста. Так, у відповідності до  плану-графіка проведення практичної підготовки осіб керівного складу і фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів цивільного захисту на підприємствах, установах, організаціях у 2016 році у місті Славута було проведено комплексне об’єктове навчання на ПрАТ «Славутський хлібозавод» на тему: «Дії керівного складу, сил цивільного захисту у разі виникнення надзвичайної ситуації природнього характеру – ураганного вітру та проведення рятувальних і інших невідкладних робіт» та протипожежне тренування на ПАТ «Славутський комбінат «Будфарфор»» на тему: «Дії керівного складу, ланки пожежогасіння у разі виникнення надзвичайної ситуації – пожежі на ОПН підприємства».

Метою вищезазначених заходів стало відпрацювання дій органів управління і сил цивільного захисту підприємств у разі виникнення надзвичайної ситуації як природного, так і техногенного  характеру, та ліквідації її наслідків.  Організація проведених навчань здійснювалась поетапно за плановим методичним супроводом майстра виробничого навчання Славутських курсів Бондарчука Ю.В.

 На етапі підготовки комплексного об’єктового навчання на ПрАТ «Славутський хлібозавод» майстром виробничого навчання була надана методична допомога керівництву підприємства у відпрацюванні наказу щодо підготовки та проведення навчання, календарного плану підготовки та плану проведення навчання, відпрацюванню особистих документів заступників та помічників керівника навчання, організації навчань та тренувань з особовим складом формувань цивільного захисту, які були задіяні до навчання.

Підготовка та проведення протипожежного тренування на ПАТ «Славутський комбінат «Будфарфор»» також не залишилась поза увагою майстра виробничого навчання.

У ході тренування були проведені практичні заходи щодо роботи добровільної пожежної дружини з гасіння умовної пожежі, організована робота ланки охорони громадського порядку, перевірені знання та навички особового складу медичної ланки з надання домедичної допомоги умовно постраждалим в осередку надзвичайної ситуації, здійснено евакуацію працівників підприємства під час умовної пожежі в безпечне місце.

У результаті тісної співпраці Славутських курсів III категорії та керівництва вище зазначених підприємств, учасники об’єктового навчання   і тренування отримали необхідні як теоретичні знання, так і спеціальні навички. Вони також суттєво удосконалити свою професійну компетентність та психологічну стійкість до адекватних дій щодо виконання аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

 

Бондарчук Ю.В., майстер виробничого навчання Славутських курсів ІІІ категорії НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області        

Отримано позитивну оцінку у проведенні комплексного об’єктового тренування на  ТОВ «БМУ-4 УБ ХАЕС»

У зв’язку зі складною суспільно-політичною ситуацією у країні, ймовірність виникнення надзвичайних ситуацій є досить високою. Тому, проведення навчань (тренувань) з цивільного захисту на сьогодні є  актуальним.

Відповідно до Плану-графіка заходів з підготовки органів управління та сил цивільного захисту 5 серпня 2016 року на  ТОВ «БМУ-4 УБ ХАЕС»  проведено комплексне об’єктове тренування на тему: «Виконання заходів цивільного захисту при реагуванні на надзвичайні ситуації та ліквідації їх наслідків».

Працівники  Нетішинських курсів надали методичний супровід ТОВ «БМУ-4 УБ ХАЕС», а саме: провели уроки практичного заняття, інструктивно-методичні заняття, інструктажі та консультації із керівництвом та персоналом. Надана допомога у визначенні теми тренування, відпрацьовані документи щодо підготовки до тренування (наказ про підготовку та проведення КОТ, план проведення тренування, календарний план, схема місць практичного відпрацювання, особисті плани керівництва, схеми розгортання сил і засобів, звітні документи). Представником ДСНС додатково проведено заняття з працівниками підприємства щодо застосування первинних засобів пожежегасіння.

Тренування розпочалось зі збору керівного складу та працівників  ТОВ «БМУ-4 УБ ХАЕС». Згідно ввідної про пожежу у підсобному приміщенні бази, керівництвом прийнято рішення негайної евакуації людей з приміщення будівель, їх знеструмлення. Було повідомлено у пожежно-рятувальну службу та організовано її зустріч. Пожежна дружина застосувала первинні засоби пожежогасіння для ліквідації пожежі.

Під час проведення тренування було перевірено готовність служби охорони бази, відпрацьовано питання взаємодії зі службою міста.

Після завершення заходу було підведено підсумки, на яких відмітили оперативність, тактовність, рішучі дії керівництва та працівників. За це і отримали добру оцінку. Цілі, визначені у документах щодо підготовки до тренування досягнуто.

Васюта П.Є., майстер виробничого навчання Нетішинських курсів 3 категорії                                                

 

 

Навчаються діям у надзвичайних ситуаціях у відділенні в м. Нетішин Філії АТ “Укрексімбанк»  у м. Хмельницькому

Згідно плану-графіка проведення об’єктових навчань та тренувань з питань цивільного захисту на 2016 рік, 22 липня у відділенні в м. Нетішин Філії АТ «Укрексімбанк» у м. Хмельницькому було проведено спеціальне об’єктове тренування.

До початку тренування працівники  Нетішинських курсів провели методичний супровід даного заходу з керівництвом підприємства: уроки практичного заняття, інструктивно-методичні заняття, інструктажі та консультації. Визначено тему тренування, відпрацьовані документи щодо підготовки до тренування, порядок дій керівництва під час тренування, підготовлено пакет документів щодо проведення запланованого заходу.  

Тренування розпочалось зі збору керівного складу та працівників  відділення в м. Нетішин Філії АТ «Укрексімбанк» у м. Хмельницькому.  Вони отримали інформацію про пожежу у підсобному приміщенні. Керівництво прийняло рішення щодо негайної евакуації людей з приміщення будівлі та її знеструмлення. Також  було повідомлено у пожежно-рятувальну службу та організовано її зустріч. Під час гасіння пожежі було застосовано первинні засоби пожежогасіння.

Окрім того, персонал ліквідовував пожежу своїми силами до прибуття спецслужб.

У ході проведення тренування було перевірено готовність служби охорони та працівників відділення щодо ліквідації надзвичайних ситуацій, відпрацьовано питання взаємодії із службою міста.

Після завершення заходу було підведено підсумки, на яких відмітили оперативність, тактовність, рішучі дії керівництва та персоналу, а також недопустимість паніки серед персоналу та клієнтів, за це і отримали добру оцінку. Цілі, визначені в документах щодо підготовки до тренування досягнуті, що і було відмічено в підведенні підсумків керівником заняття.

У проведенні тренувань прийняли участь  керівництво підприємства, посередницький апарат, представники Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області та майстри виробничого навчання Нетішинських курсів  3 категорії Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області.

Васюта П.Є., майстер виробничого навчання Нетішинських курсів 3 категорії НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області                                                 

 

 

Компленсне об’єктове тренування з цивільного захисту на КП НМР «Нетішинський міський ринок»

 15 липня 2016 року у КП НМР «Нетішинський міський ринок»  відбулося комплексне об’єктове  тренування на тему: «Дії органів управління при виникненні та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій».

Мета тренування:

§  перевірити готовність персоналу та керівників оперативно діяти   у надзвичайних ситуаціях;

§  визначити рівень підготовки керівного складу та його співпрацю із службами цивільного захисту міста;

§  провести евакуацію персоналу та покупців  при виникненні надзвичайних ситуацій.

Напередодні тренування, працівники  Нетішинських курсів 3 категорії провели методичний супровід даного заходу з керівництвом підприємства. Були проведенні інструкторсько-методичні заняття  з керівником та заступником, в ході яких були визначені тема та цілі тренувань, а також інструктажі та консультації з учасниками тренування. Керівництвом підприємства видано наказ на проведення тренування, розроблено  плани проведення, обов’язки  керівництва та посередників, план  об’єкта, схеми розгортання сил і засобів та місця відпрацювання, розроблено заходи безпеки та інші.

Згідно задуму тренування було отримано інформацію про пожежу в торговому павільйоні КП НМР «Нетішинський міський ринок». Керівництвом прийнято рішення щодо знеструмлення приміщення, негайної евакуації покупців. Пожежне формування приступило до гасіння пожежі. По гучномовному зв’язку повідомлено людей про пожежу та заходи безпеки. Також було повідомлено по телефону 101 аварійно-рятувальну службу та організовано  її зустріч. Пожежним формуванням виявлено непритомну людину, яку винесено на вулицю для надання домедичної допомоги, після чого направлено в медичний заклад.

Після завершення заходу було підведено підсумки, на яких відмітили оперативність, тактовність та рішучі дії керівництва і персоналу, а також недопустимість паніки серед персоналу, покупців. За це і отримали добру оцінку проведеним заходам.

У проведенні тренувань прийняли участь  керівництво підприємства, посередницький апарат, формування цивільного захисту, представники Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області, управління з питань цивільного захисту населення Нетішинської  міської ради  та майстри Нетішинських курсів 3 категорії Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області.

Васюта П.Є., майстер виробничого навчання Нетішинських міських курсів 3 категорії НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області

 

 

Запорукою безпеки  є навчання  діям у надзвичайних ситуаціях

Саме із цією метою 18 травня на комунальній установі Славутська центральна районна лікарня  та 27 травня на Славутський РЕМ ПАТ«Хмельницькобленерго» відбулися комплексні об’єктові тренування на тему: «Дії керівного складу, органів управління та сил цивільного захисту у разі виникнення надзвичайної ситуації – аварії на  комунальних мережах та проведення рятувальних і інших невідкладних робіт за участю спеціалізованих служб цивільного захисту міста».

Славутська центральна  района лікарня являється установою з масовим перебуванням людей. На її базі створено об’єктові формування цивільного захисту із чисельністю 15 осіб, які виконують завдання по недопущенню, а при необхідності, ліквідувати надзвичайну ситуацію, наприклад пожежу. Тому і за тактичним задумом відпрацьовувалися питання пожежогасіння в приміщеннях. Персонал відділення своїми силами, а в подальшому і силами спеціалізованих служб міста ліквідовували пожежу.

Славутський РЕМ ПАТ «Хмельницькобленерго» - організація, де більше уваги приділяють аварійно-відновувальним роботам на лініях енергопостачання під час виникнення аварій. Тому і задум тренування був спланований так, що аварійна служба Славутського РЕМ ПАТ «Хмельницькобленерго» відпрацьовувала практичні дії з виїздом  у район пошкодження комунікацій  енергопостачання Славутського району. Все відбулося злагоджено, динамічно і швидко.

Хочеться відмітити,  що керівники даних  тренувань, як головний лікар Славутської ЦРЛ Іващук В.В.,так і директор Славутського РЕМ ПАТ «Хмельницькобленерго» Гетьман О.Г., за висновками яких мета комплексних об’єктових тренувань на об’єкті була  досягнута, з розумінням відносяться до проведення таких заходів та оцінюють дані тренуванням на оцінку «добре». 

На кожному етапі - в період підготовки та в період проведення практичних заходів комплексних об’єктових тренувань, постійно проводився методичний супровід заходів  тренування працівниками Славутських курсів 3 категорії. Це і методична допомога по відпрацюванню керівних документів тренування (наказу на підготовку та проведення  тренування, плануючих документів), інструкторсько-методичні заняття з призначеними посадовими особами штабу керівництва та керівниками формувань,  інструктажі та консультації,  які проводилися штабом керівництва та керівниками формувань в ході тренування. Також була надана консультаційно-методична допомога по відпрацюванню підведення підсумків як самого комплексного тренування, так і послідовність  дій тих, кого навчали. 

 

Завідувач Славутських курсів   В. Гуцалюк

«Аварія буде – не буде, але краще бути готовими» (На ПрАТ «Славутський пивзавод»  відбулося комплексне  об’єктове навчання)

Запорукою безпеки у сучасних умовах є навчання працюючого населення діям у надзвичайних ситуаціях. Саме із цією метою 25 та 26 травня на ПрАТ «Славутський пивзавод» відбулося комплексне об’єктове навчання на тему: «Дії керівного складу, органів управління та сил цивільного захисту у разі виникнення надзвичайної ситуації – аварії на  потенційно небезпечному об'єкті підприємства (аміачно-холодильній установці) і проведення рятувальних та інших невідкладних робіт за участю спеціалізованих служб цивільного захисту міста Славути». ПрАТ «Славутський пивзавод» - IV ступеню хімічної небезпеки, де у виробничій діяльності використовується аміак. На підприємстві створені об’єктові формування цивільного захисту з чисельністю 20 осіб.

За тактичним задумом 25 травня поточного року  о 9 годині черговий диспетчер  по системі раннього оповіщення отримав сигнал про виникнення аварії – розгерметизація резервуару з аміаком на компресорній станції підприємства, внаслідок чого відбулось виливання  200 літрів аміаку. Диспетчерська служба ПрАТ «Славутський пивзавод» повідомила   ДПРЧ 18 районного сектору  ДСНС Хмельницької області про аварію і необхідність залучення додаткових сил і засобів. Одночасно відбулося автоматичне охолодження водою ємності з аміаком. Як відомо, потрапляння значних об’ємів випарів аміаку у повітря здатні спричинити отруєння. Тому на об’єкті за умовами тренування виявили одного потерпілого, якого інші співробітники заводу винесли за межі підприємства. Решта 96 робітників за системою оповіщення отримали інформацію про аварію та евакуювалися, скориставшись засобами індивідуального захисту. Першими до місця надзвичайної ситуації прибули співробітники поліції, які перекрили рух транспорту по вул. Миру і контролювали заїзд спецмашин до місця аварії. Потім, машина швидкої допомоги і медичні працівники надали допомогу потерпілому. У цей час до в’їзних воріт із ввімкненими сиренами заїхали спецмашини ДПРЧ 18 районного сектору  ДСНС Хмельницької області. Оскільки територія була заражена, в’їзд на ПрАТ «Славутський пивзавод» було заборонено. Рятувальники проклали рукавну лінію і подали воду. Далі вони закінчили  процес охолодження ємності та нейтралізації випарів аміаку.

Аварійні служби Славутського УЕГГ ПАТ «Хмельницькоблгаз» та Славутського РЕМ ПАТ «Хмельницькобленерго» провели перевірку комунікацій газо- та енергопостачання. Все відбулося злагоджено, динамічно і швидко.

Співробітники Аварійно-рятувального формування ДПРЧ 18РС ДСНС Хмельницької області у спецкостюмах  пройшли до зони зараження - аміачної компресорної - і провели заміри. І тільки після їх доповіді, що вміст гранично допустимої концентрації аміаку не перевищував норму і небезпека  була нейтралізована - робітникам небезпечного об’єкта дозволили повернутися у свої цехи.

Керував тренуваннями директор ПрАТ «Славутський пивзавод»  Мосійчук С.В., за висновками якого мета комплексного об’єктового навчання на потенційно небезпечному об’єкті досягнута. Увесь цей час на кожному етапі навчання за діями представників різних служб спостерігали посередники зі Служби порятунку, які під час підведення підсумків коментували послідовність їх дій.  Начальник відділу з питань НС міста Славути Левосюк В.С. дав оцінку тренуванням – «добре».  А також підкреслив, що найголовніший результат подібних навчань – не розгубитися людям в реальних умовах і цим зберегти своє життя і здоров’я.

Бондарчук Ю.В., майстер виробничого навчання Славутських міських курсів 3 категорії НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області     

 

 

Наша адреса:

м. Хмельницький,

вул. Кам'янецька, 257/1

Розпорядок роботи:

8.30 - 17.30

Обідня перерва:

13.00 - 13.45

п'ятниця :

8.30 - 16.15

Контакти

(038-2) 61-91-71